در آذرماه نسبت به ماه قبل

زمین خواری از نظر مساحت دو برابر شد

زمین خواری از نظر مساحت دو برابر شد

به گزارش هم پیما آذرماه سال جاری ۴۷۹ مورد تعرض به زمینهای دولتی به مساحت ۳۲۳ هکتار صورت گرفت که از نظر تعداد افزایش محسوسی نسبت به ماه گذشته نداشت اما به لحاظ مساحت حدودا دو برابر شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، فرمانده یگان حفاظت سازامن ملی زمین و مسکن از وقوع ۴۷۹ مورد تعرض و رفع فوری آنها در زمینهای دولتی به مساحت ۳۲۳ هکتار در آذرماه ۱۴۰۰ اطلاع داد. این آمار در آبان ماه به ترتیب از نظر تعداد ۴۴۵ مورد و از نظر مساحت ۱۱۵ هکتار بود که نشان داده است در آذرماه با رشد ۱۸۰ درصد روبرو شده است. جمع اجرای احکام در آذرماه هم ۵۷ مورد به مساحت بیشتر از ۹۷ هکتار و ارزش ۸۲۶ میلیارد تومان بوده است.
آن طور که جواد خردمند گزارش داده، استان خوزستان با ۱۳۸ مورد تعرض، تهران با ۶۹ مورد، جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) با ۴۱ فقره تعرض به ترتیب بیشترین تعرض را در میان استان ها داشتند. در استانهای سمنان، و اردبیل هم هیچگونه تعرضی ثبت نشد. او میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۶۷۳ مورد عنوان نمود.
بنا بر اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تعرض به اراضی دولتی در استانهای مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان، آذر سال جاری (۱۴۰۰)، شاملِ رفع ۳ مورد تعرض از ۲۸ هزار و ۱۸۲ مترمربع اراضی در آذربایجان شرقی، رفع ۸ مورد تعرض از ۶۱ هزار و ۴۷۶ مترمربع اراضی در آذربایجان غربی، رفع ۱۲ مورد تعرض از ۹۴ هزار و ۸۲۴ مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۵ مورد تعرض از ۵۰ هزار و ۵۰۱ مترمربع اراضی در البرز است.
همینطور رفع ۴۱ مورد تعرض از ۱۱ هزار و ۵۷۴ مترمربع اراضی در ایرانشهر، رفع ۱۰ مورد تعرض از ۲ هزار و ۸۳۴ مترمربع اراضی در ایلام، رفع ۳۶ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۵۳۰ هزار و ۶۲۰ مترمربع اراضی در بوشهر، رفع ۶۹ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۹۸ هزار و ۸۱۰ مترمربع در استان تهران، رفع یک مورد تعرض از ۲۵۰ مترمربع اراضی در جنوب کرمان، رفع ۲ مورد تعرض از ۱۴۸ هزار و ۷۴۳ مترمربع اراضی چهارمحال وبختیاری، رفع ۶ مورد تعرض از ۴۰ هزار و ۸۷۵ مترمربع اراضی خراسان جنوبی، رفع ۹ مورد تعرض از ۴۹ هزار و ۱۵۰ مترمربع اراضی خراسان رضوی، رفع ۲ مورد تعرض از ۱۰۰ هزار و ۵۲۰ مترمربع اراضی خراسان شمالی، رفع فوری تعرض از ۱۳۸ مورد از ۹۰۶ هزار و ۷۱۶ مترمربع زمین در استان خوزستان بخش دیگری از عملکرد یگان حفاظت در آذر ۱۴۰۰ گزارش شد.
خردمند همینطور رفع دو مورد تعرض از اراضی به مساحت ۲۴۹ هزار مترمربع در زنجان، رفع ۳ مورد تعرض از ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی در سیستان وبلوچستان، رفع یک مورد تعرض از ۲ هزار مترمربع اراضی در شرق سمنان، رفع ۳۳ مورد تعرض از ۴۲۳ هزار و ۵۲ مترمربع اراضی در فارس، رفع ۳ مورد تعرض از ۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع اراضی در استان قزوین، رفع یک مورد تعرض از ۲ هزار مترمربع اراضی در استان قم، رفع ۸ مورد تعرض از ۱۰ هزار و ۷۸ مترمربع اراضی در استان کردستان، رفع ۱۴ مورد تعرض از ۵۵ هزار و ۲۴۳ مترمربع اراضی در کرمان را همچون تلاشهای یگان در این استان ها برشمرد.
به نقل از ایشان، رفع ۲ مورد تعرض از ۴۵۰ مترمربع اراضی در کرمانشاه، رفع ۴ مورد تعرض از ۴۷ هزار و ۲۴۸ مترمربع اراضی در کهگیلویه وبویراحمد، رفع ۳ مورد تعرض از ۱۵هزار و۸۰۰ مترمربع اراضی در استان گلستان، رفع ۲ مورد تعرض از ۷ هزار و ۷۰۰ مترمربع اراضی در گیلان، رفع یک مورد تعرض از ۱۰ هزار و ۲۰۷ مترمربع اراضی در لارستان، رفع ۲ مورد تعرض از ۵۱ هزار مترمربع اراضی در لرستان، رفع یک مورد تعرض از ۳۰۰ مترمربع اراضی مازندران، رفع ۲۱ مورد تعرض از ۹ هزار و ۳۹۰ مترمربع اراضی در مرکزی، رفع ۷ مورد تعرض از ۳ هزار و ۷۹ مترمربع اراضی در هرمزگان، رفع تعرض از ۶ مورد اراضی دولتی به مساحت ۴ هزار و ۶۶۸ مترمربع در استان همدان، و رفع ۱۲ مورد تعرض از ۲۱ هزار و ۸۵۰ مترمربع اراضی در استان یزد، از دیگر مواردی است که یگان در استان ها برای آذر ۱۴۰۰ به انجام رسانده است.
منبع:

1400/10/07
21:47:46
5.0 / 5
151
تگهای خبر: ارز , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما