در گفت وگو با هم پیما مطرح شد

قانون تعاون به نفع تعاونی ها بازبینی شود

قانون تعاون به نفع تعاونی ها بازبینی شود

هم پیما: عضو انجمن علمی تعاون ایران معتقد می باشد اگر قانون بخش تعاون در امتداد منافع جمعی بازبینی شود و برگزاری انتخابات و مجامع این بخش از دل تعاونی ها صورت گیرد به منفعت تعاونگران خواهد بود.رضا محمودی در گفت و گو با ایسنا درباب پیگیری مطالبات بخش تعاون از دولت سیزدهم اظهار نمود: انتظاری که از دولت منتخب داریم این است که تعاون را در چند بخش مورد ارزیابی و حمایت قرار بدهند و در مواردی که نیاز است اصلاحاتی در بعضی مسائل بخش صورت دهند.

وی افزود: نخستین بحث، قانون بخش تعاون است، البته صاحبنظران بخش و اتاق تعاون هم این مسأله را احصا کردند ولی انتظار داریم اصلاحاتی که دولت در این خصوص و در فضای کارشناسی انجام داده در امتداد منافع جمعی بازبینی شود تا خروجی آن به سود بخش تعاون باشد.

محمودی با اشاره به برگزاری مجامع و انتخابات بخش تعاون اظهار نمود: یکی از مطالبات تعاونگران این است که در برگزاری انتخابات و مجامع بجای آن که اتحادیه ها رأی بدهند، تعاونی ها مشارکت بیشتری داشته باشند و مجامع از دل تعاونی ها صورت بگیرد.

این کارشناس تعاون افزود: اگر مدل انتخابات اتاق های تعاون عوض شود و شکل دموکراتیک تری طراحی نماییم به شکلی که خواسته واقعی بخش تعاون را محقق کند و خروجی آن به منفعت کسب و کارهای تعاونی باشد، اساسا به سود تعاونگران خواهد بود.

به گفته عضو انجمن علمی تعاون ایران، بدنه بخش تعاون چه دولتی باشد چه پارلمان بخش تعاونی، باید همسو و همراه باهم مسایل مربوط به بخش تعاون را در زمینه تقنینی و پیگیری امور پیش ببرند تا نتیجه همراهی ها و همکاری ها به نفع جامعه تعاونگران باشد.

منبع:

1400/04/05
23:32:07
5.0 / 5
465
تگهای خبر: ارز , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما