مقام مسئول:

قیمت بلیت هواپیما با حذف فاصله گذاری اجتماعی كاهش نمی یابد

قیمت بلیت هواپیما با حذف فاصله گذاری اجتماعی كاهش نمی یابد

به گزارش هم پیما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: قرار نیست با اختتام کرونا و حذف فاصله گذاری اجتماعی قیمت بلیت هواپیما کم شود.به گزارش هم پیما به نقل از صداوسیما، محمدحسن ذی بخش با اعلان اینکه افزایش قیمت بلیت هواپیما در سال قبل ارتباطی با الزامی بودن رعایت پروتکلهای بهداشتی برای مبارزه با کرونا ندارد، اضافه کرد: قرار نیست با اختتام کرونا و حذف فاصله گذاری اجتماعی قیمت بلیت هواپیما کم شود.
ذی بخش با تاکید بر اینکه افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در آبان ماه سال قبل هیچ ارتباطی با الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی ندارد، اظهار داشت: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از پاییز سال قبل تمام شرکت های هواپیمایی در پروازهای داخلی برای حفظ سلامت مسافران باید فقط به اندازه ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما پذیرش مسافر داشته باشند.
وی اضافه کرد: البته هنگام فروش بلیت و در فرودگاه ها قبل از سوار شدن مسافران پروسه غربالگری بین مسافران با اتصال به سامانه وزارت بهداشت انجام می شود،، اما افزایش قیمت بلیت هواپیما ارتباطی با این اقدامات ندارد و مردم منتظر کاهش قیمت بلیت هواپیما بعد از آخر دوره کرونا نباشند.
ذی بخش افزود: برای تعیین قیمت بلیت هواپیما کف و سقف در نظر گرفته شده که در دوران کرونا برای جبران خسارت های ناشی از پذیرش ۶۰ درصدی مسافران، تنها کمکی که شرکتها شد، این بود که کف قیمتی برداشته شود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلان اینکه با این اقدام تا حدی جلوی زیان شرکت های هواپیمایی گرفته می شود، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که صنعت هوانوردی در دنیا و حتی بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی هم از پاندمی کرونا گرفتار ضرر و زیان زیادی شده اند و این مساله جهانی است، البته در کشورمان تسهیلاتی برای جبران قسمتی از این زیان شرکتها در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به ارائه وام ۲ هزار میلیارد تومانی به شرکت های هواپیمایی در سال قبل اضافه کرد: در سال قبل تسهیلاتی به ایرلاین ها پرداخت گردید و ارائه این تسهیلات با بررسی صورت های مالی شرکت های هواپیمایی ادامه دارد.
ذی بخش اظهار داشت: صورت های مالی شرکت های هواپیمایی توسط وزارت راه و شهرسازی و معاونت حمل و نقل در حال بررسی است و فقط ۲ شرکت صورت مالی خودرا ارائه نداده اند.


منبع:

1400/01/31
13:02:13
5.0 / 5
372
تگهای خبر: ارز , پرواز , جت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما