مدیركل تعاون كار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

بازنشستگی قبل از موعد 1700 كارگر لرستانی

بازنشستگی قبل از موعد 1700 كارگر لرستانی

به گزارش هم پیما لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: درخواست بازنشستگی ۱۷۸۳ نفر که در مشاغل سخت و زیان آور فعالیت داشته اند، تأیید شد.


علی آشتاب امروز ۲۱ فروردین ماه، ضمن اشاره به عملکرد یک ساله کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان آور در استان، اظهار نمود: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با ۲۰ سال سابقه کار متوالی و یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدیدنظر در رابطه با مشاغل سخت و زیان آور بررسی شود.
وی خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیشتر از موعد در مشاغل سخت و زیان آور در سال ۹۹، کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور با تشکیل ۳۶ نشست و کمیته تجدیدنظر مربوطه با تشکیل ۱۳ نشست نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام نمود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: از ۲۳۴۸ درخواست که در کمیته بدوی و تجدیدنظر مطرح شده، یک هزار و ۷۸۳ درخواست مورد تائید قرار گرفت و برای اقدام های بعدی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد.
آشتاب با اشاره به اینکه کمیته های استانی از نمایندگان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان تأمین اجتماعی، تشکل کارگران و کارفرمایان استان تشکیل شده است، اظهار داشت: با عنایت به شیوع بیماری کرونا کارگران می توانند درخواست خویش را با رفتن به سامانه سخت و زیان آور به نشانی اینترنتی SAKHT.MCLS.GOV.IR ثبت کنند.
وی افزود: بنا بر قانون بازنشستگی قبل از موعد مشاغل سخت و زیان آور، کارگران بیمه شده این گونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان نمود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.
آشتاب همینطور ضمن اشاره به شرایط کنونی ناشی از شیوع کروناویروس، افزود: کارفرمایان مکلف و موظف به ایمن سازی محیط کار و رعایت آیین نامه های مرتبط و بخصوص ضدعفونی کردن مرتب واحدهای خود در مقابله با ویروس کرونا هستند.
منبع:

1400/01/22
13:14:19
5.0 / 5
512
تگهای خبر: استاندارد , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما