بازهم زمین خواران به جنب و جوش افتادند

بازهم زمین خواران به جنب و جوش افتادند

هم پیما: سودجویان و متعرضان به اراضی ملی معمولا هر ساله از خلوتی تعطیلات عید نوروز استفاده می نمایند و به جان زمین های دولتی می افتند. امسال هم در سراسر کشور طی سه روز نخست فروردین 128 مورد رفع تعرض شده است؛ تنها در استان تهران از 28 اسفند تا سوم فروردین زمین هایی به ارزش 54 میلیارد تومان از دست متصرفان رهاسازی شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در ایام تعطیلات و مناسبت ها معمولا آمار زمین خواری بالا می رود. با شروع تعطیلات عید نوروز هم تعرض به زمین های ملی و محیط زیست افزایش می یابد. برخورد با تصرفات در حوزه محیط زیست به عهده سازمان جنگل ها و در بخش زمین های دولتی بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی است.
امسال نیز فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رهاسازی ۱۲۸ مورد تعرض به زمین های دولتی طی سه روز ابتدای فروردین آگاهی داده و گفته است تمامی تعرضات به اراضی دولتی طی این سه روز رفع شد.
جواد خردمند اظهار نمود: در اول فروردین هفت مورد تعرض به ۱۸ هزار و ۹۲۰ مترمربع اراضی دولتی، در روز دوم فروردین ۹۴ مورد تعرض به ۶۹ هزار و ۷۰ مترمربع اراضی دولتی و در روز سوم فروردین ۲۷ مورد تعرض به اراضی دولتی توسط سودجویان از طرف ۳۵ اداره کل گزارش شد که همگی آنها رفع تعرض شدند. در روز اول فروردین ۲۸ استان، در روز دوم فروردین ۲۰ استان و در روز سوم فروردین ۲۵ استان فاقد تعرض گزارش شدند.
دماوند و شمیرانات اهداف اصلی زمین خواران
از جانب دیگر خلیل محب خواه ـ مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر رفع تصرف گسترده از اواخر سال قبل تا حالا اظهار نمود: ارزش ریالی رفع تصرفات انجام گرفته از ۲۸ اسفندماه ۹۹ تا حالا روز سوم فروردین ۱۴۰۰ طبق اعلام انجام گرفته ۵۴۰ میلیارد بوده و در مناطق مختلفی از شمیرانات و دماوند بیشترین آمار را داشته ایم.
وی خط قرمز این اداره کل را صیانت از انفال و بیت المال برشمرد و اظهار داشت: همکاران معاونت املاک و حقوقی و ادارات شهرستانی و یگان حفاظت از اراضی ملی در هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه تصرف برخورد خواهیم کرد.
بدین سبب گزارش، تلفن ۱۶۵۶ پل ارتباطی مردم برای مقابله با زمین خواری است که شهروندان می توانند بوسیله این خط گزارش های مربوط به تعرضات به زمینهای دولتی و ملی را اعلام کنند.
منبع:

1400/01/05
23:55:11
5.0 / 5
997
تگهای خبر: ارز , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما