در گفت وگو با هم پیما تاكید شد

نگذاریم افزایش حقوق ها در چنبره قیمت ها گم شود!

نگذاریم افزایش حقوق ها در چنبره قیمت ها گم شود!

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد می باشد اگر جلوی رشد بی رویه قیمتها گرفته نشود در آن صورت افزایش حقوق ها در چنبره قیمتها گم می شود و کارگران حتی کارمندان قدرت معیشت خودرا از دست خواهند داد.فتح اله بیات ـ در گفت و گو با از تلاش اعضای شورای عالی کار خصوصاً گروه کارگری برای برگزاری نشستها و مذاکرات مزد تشکر کرد و اظهار داشت: امسال همه اعضا سنگ تمام گذاشتند و کارفرمایان هم نسبت به سنوات قبل مساعدت و همیاری بیشتری داشتند که موجب شد مذاکرات به شکل مطلوب جلو برود و رضایت نسبی از دستمزد ایجاد شود.

وی افزود: مبلغی که بعنوان دستمزد سال آینده تصویب شده مبلغ بدی نیست ولی با همه این تفاسیر دولت و کارفرمایان باید بپذیرند رقم دستمزد ۱۴۰۰ با سبد معیشت فاصله بسیاری دارد و هزینه های کارگران را پوشش نمی دهد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اضافه کرد: شورای عالی کار حقوق و دستمزد را برای سال ۱۴۰۰ که هیچ اطلاعی از شرایط اقتصادی و وضعیت بنگاهها نداریم تصویب کرده و اگر مثل سال ۹۹ افزایش و تغییر چند باره نرخ کالاهای اساسی که تاثیر مستقیمی در معیشت کارگران و بازنشستگان و حتی کارمندان دارد، اتفاق بیفتد اساسا حقوق و دستمزد در آن محو می شود و تاثیر خودرا در زندگی خانوارهای کارگری، مستمری بگیر و کارمند از دست می دهد.

بیات اشاره کرد: درست است که امسال نشست دستمزد روند قابل قبولی داشت و تفاهم خوبی حاصل شد ولی باید قبول نماییم که نسبت به سبد معیشت کارگران فاصله بسیاری دارد و می طلبد که دولت با حمایتهای خود نظیر اختصاص بسته های معیشتی یا کالاهای ارزان به خانوارهای ضعیف کارگری کمک نماید.

این مقام مسئول کارگری اظهار داشت: اگر جلوی رشد قیمتها و گرانی ها گرفته نشود باز هم به پله اول برمی گردیم در آن صورت افزایش حقوق ها در چنبره قیمتها گم می شود و کارگران به زیر خط معیشت سقوط خواهند کرد.

بیات با اشاره به بازبینی دستمزد در نیمه دوم سال اظهار نمود: افزایش حقوق و بازبینی دستمزدها در نیمه دوم سال واجب است و اگر بتوانیم در شورای عالی کار نشستهایی در این زمینه ترتیب بدهیم اساسا به دریافتی و معیشت کارگران و بازنشستگان کمک خواهدنمود. امروز مثل قدیم نیست که ثبات اقتصادی داشته باشیم و بتوانیم تورم را مهار و قیمتها را کاهش دهیم بنابر این اگر نظارت بر بازار و کنترل قیمتها را شاهد نباشیم، ناچاریم که به سمت بازبینی دستمزدها در نیمه دوم سال گام برداریم.
1399/12/28
13:55:37
0.0 / 5
1123
تگهای خبر: ارز , بازار , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما