كاهش شدید خرید خانه در آمریكا توسط چینی ها

كاهش شدید خرید خانه در آمریكا توسط چینی ها

با وجود افزایش خرید خانه توسط چینی ها در دیگر كشورها، این مساله در آمریكا برعكس بوده است.


به گزارش هم پیما به نقل از رویترز، تقابل چین و آمریکا روی سرمایه گذاری های متقابل اتباع دو کشور نیز تاثیر محسوسی داشته تا جایی که خرید خانه در آمریکا توسط اتباع چینی طی ۹ ماه نخست امسال نسبت به بازه مشابه زمانی سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است. چینی ها از هشت سال پیش تا حالا بزرگ ترین خریداران خارجی خانه در آمریکا بوده اند و کاهش ۶۰ درصدی خانه توسط آنها بدان معنا بوده که ۱۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی کمتر وارد چرخه اقتصاد آمریکا شده است.
گای کوروراتان- مدیر بخش تحقیقات و بازرگانی موسسه ان ای آر اظهار داشت: انتظار ما این است که سرمایه گذاری چینی ها در بازار مسکن آمریکا کماکان روندی کاهشی داشته باشد. محدودیت های آمریکا برای ورود اتباع چینی، شیوع ویروس کرونا و تنش ها با پکن روی این مساله موثر بوده اند.
کاهش شدید خرید خانه در آمریکا توسط چینی ها در شرایطی اتفاق می افتد که بگفته موسسه چینی ژو وای- میزان خرید خانه توسط اتباع چینی در خارج از این کشور طی سال جاری نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش یافته است. تقویت ارزش یوان در مقابل دلار نیز روی این مساله بی تاثیر نبوده است و چینی ها حالا با یوان در اختیار خود که امسال هفت درصد مقابل دلار رشد کرده است، قدرت خرید بالاتری دارند.
لاورنس یان، کارشناس مسکن آمریکا اظهار داشت: شاخصهای مختلفی در این روند موثر بوده اند: کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان، سخت گیرانه تر شدن خروج ارز در چین و تقویت ارزش دلار نسبت به سال قبل در بازارهای جهانی همچون عواملی هستند که خریداران خارجی را عقب رانده اند.
کری لا، مدیر املاک "جوای" اظهار داشت: می توانیم شاهد اثرگذاری ترامپ در بخش مسکن باشیم. سخت گیری ها برای صدور ویزای چینی ها بیشتر شده است و صد البته مساله تعرفه ها نیز هست. ترامپ بعضی از دلیلهای اصلی چینی ها برای ورود به آمریکا همچون تحصیل و تجارت را هدف گرفته است.


1399/08/02
20:32:34
5.0 / 5
1561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما