رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی:

110 هزار واحد مسكونی در كشور در حال ساخت است

110 هزار واحد مسكونی در كشور در حال ساخت است

مركزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از 110 هزار واحد مسكونی در كشور در حال ساخت است.


محمدباقر نوبخت دهم شهریورماه در جریان آغاز عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی مددجویان و مسکن محرومین در شهر کارچان بیان نمود: این پروژه که امروز شاهد کلنگ زنی آن هستیم در واقع حداکثر ظرف 9 ماه آینده باید تکمیل شود و در بهار سال 1400 باید به بهره برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه دولت وظیفه انجام اقدامات زیربنایی مانند ساخت سد، پل، راه آهن و... را دارد که خوشبختانه در چارچوب پروژه های بسیار در کشور در حال انجام می باشد، اما شیرینی و حلاوت چنین پروژه هایی که ویژه افراد فاقد توان مالی است، فوق العاده است.
نوبخت اضافه کرد: هم اکنون بیشتر از 110 هزار واحد مسکونی در کشور در حال ساخت است و ده ها واحد هم تحویل شده است.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در این آیین رئیس کمیته امداد کشور اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای ساخت هزار واحد ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از جانب استانداری مرکزی تأمین شده است، همینطور دو هزار واحد مسکن محرومین هم به منظور رفع نیاز روستایی با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی طبق زمان مقرر شده راه اندازی و تحویل می شود.
سید مرتضی بختیاری اضافه کرد: متاسفانه در شهرهای بیشتر از 25 هزار نفر برای تأمین مسکن بخصوص مسکن نیازمندان تحت پوشش امداد مشکلاتی وجود دارد که عمده مشکل مربوط به تأمین زمین می شود.
در این آیین، سهرابی مدیرکل روستایی بنیاد مسکن کشور هم اظهار داشت: هم اکنون 88 هزار واحد مسکونی در 20 استان کشور در چارچوب مسکن محرومین در حال ساخت است، همینطور دو هزار واحد برای ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در کل کشور با اعتبار بلاعوض 2500 میلیارد تومان و 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مدنظر است که خوشبختانه 24 هزار واحد پارسال به اتمام رسید و امیدواریم مسکن محرومین استان مرکزی به تعداد دو هزار واحد با اعتبار بلاعوض بالغ بر 60 میلیارد تومان و تسهیلات 100 میلیارد تومان طی 9 ماه آینده تکمیل و افتتاح شود.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در این آیین عملیات اجرایی هزار واحد مسکن مددجویی کمیته امداد و دو هزار واحد مسکن محرومین استان مرکزی شروع شد.
نوبخت پیش از این از روند ساخت بیمارستان ولیعصر اراک، تالار مرکزی، کتابخانه مرکزی اراک و مجتمع حوزوی خاتم الانبیا اراک بازدید کرد، همینطور فاز دوم مدرسه پیش حوزوی المهدی در مقطع ابتدایی و سالن ورزشی مجتمع حوزوی حضور خاتم الانبیا افتتاح و عملیات اجرایی فاز سوم ساخت مدرسه پیش حوزوی و دبیرستان متوسطه اول المهدی و مسجد بقیه الله این مجتمع هم با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شروع شد.
امروز همچنین، ۴۴۰۰مین واحد بازسازی شده از سیلاب فروردین ماه ۹۸ در استان مرکزی در روستای امرآباد اراک به بهره برداری رسید.
منبع:

1399/07/11
13:59:44
5.0 / 5
1542
تگهای خبر: ارز , جت , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما