كاهش شمار شاغلین اروپایی

كاهش شمار شاغلین اروپایی

شمار افراد شاغل هم در سطح منطقه یورو و هم در اتحادیه اروپا كم شد.


به گزارش هم پیما به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، در سه ماهه دوم سال جاری نرخ اشتغال در منطقه یورو و اتحادیه اروپا نسبت به سه ماهه قبل به ترتیب ۲.۹ درصد و ۲.۷ درصد کاهش یافته است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نرخ اشتغال در سطح منطقه یورو ۳.۱ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۲.۹ درصد کاهش پیدا کرده است. این بیشترین میزان ریزش جمعیت شاغل در سطح کشورهای اروپایی از زمان ثبت آمارهای مربوطه در سال ۱۹۹۵ تابحال بوده است.
طی این مدت، اشتغال زایی تنها در مالت افزایشی بوده است بگونه ای جمعیت شاغلین ۰.۶ درصد بیشتر شده است. از طرفی، بیشترین کاهش در شمار شاغلین طی این مدت مربوط به اسپانیا با ریزش ۷.۵ درصدی بوده است بعد از این کشور هم ایرلند با ریزش ۶.۱ درصدی، مجارستان با کاهش ۵.۳ درصدی و استونی با کاهش ۵.۱ درصدی قرار دارند.
تخمین زده می شود که تا آخر سه ماهه دوم سال جاری، ۲۰۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سطح اتحادیه اروپا شاغل بوده باشند که از این تعداد، ۱۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۵.۸ درصد بوده است و بعد از این کشور، ایتالیا با ۹.۷ درصد و سوئد با ۹ درصد قرار دارند. از طرفی کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۷ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، لهستان با ۳.۲ درصد و مالت با ۴.۱ درصد قرار دارند.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1399/06/21
11:04:28
5.0 / 5
2073
تگهای خبر: اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما