مقام مسئول

یك سوم رانندگان اتوبوس وام كرونایی گرفتند

یك سوم رانندگان اتوبوس وام كرونایی گرفتند

مدیركل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: قرار بود اعطای تسهیلات حمایتی به رانندگان اتوبوس های بین شهری در ابتدای مرداد به پایان برسد كه به علت ناهماهنگی بانك ها طولانی شد.داریوش باقرجوان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت رانندگانی که وام ۶ میلیون تومانی کرونا دریافت کرده اند، تصریح کرد: قرار بود در ابتدای مرداد ماه همه رانندگان مشمول دریافت این تسهیلات، وام کرونایی را از بانکهای عامل دریافت کنند اما متأسفانه زمان آن به علت ناهماهنگی برخی بانک ها طولانی تر شده است.
وی اضافه کرد: ۲۸ هزار نفر از رانندگان شامل ۲۷ درصد رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، تا کنون توانسته اند این تسهیلات را دریافت نمایند.
مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: از ۱۱۳ هزار و ۱۵۱ راننده بخش حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، ۱۲ هزار نفر بیمه عشایری دارند که فهرست بیمه آنها مستقل از وزارت کار است؛ صندوق بیمه عشایری مسئول پرداخت تسهیلات این رانندگان بود که با رایزنی هایی که داشتیم، این ۱۲ هزار نفر هم مقرر است در زمره مشمولان دریافت تسهیلات ۶ میلیون تومانی اقشار و کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا قرار گیرند؛ ولی تسهیلات این ۱۲ هزار نفر با تأخیر بیشتری اعطا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۰۱ هزار نفر راننده اتوبوس های بین شهری که مقرر است از راه سامانه کارا به آنها تسهیلات پرداخت گردد، تا کنون ۲۷ درصد پیشرفت داشته ولی انتظار داریم ظرف یکی دو هفته آینده امیدواریم پرداخت این تسهیلات به پایان برسد.
به گفته باقرجوان همه رانندگان مشمول این تسهیلات، مدارک خویش را در سامانه کارا بارگذاری کرده اند بانک ها هم می بایست هر چه سریع تر وام این رانندگان را پرداخت کنند؛ از بانک ها درخواست کرده ایم در مورد مشکلاتی مانند استعلام چک برگشتی و امثال آنها سخت گیری نکنند؛ چون رانندگان در شرایط اقتصادی کنونی به سختی می توانند چک ها را تسویه کنند؛ دریافت این رقم برای رانندگان اتوبوس و دیگر وسایل نقلیه عمومی مسافری جاده ای، حیاتی می باشد.
این مقام مسئول در وزارت راه با اشاره به اینکه بانک هایی هم که در مورد دریافت تضامین سخت گیری می کردند، با همکاری بانک مرکزی، گره گشایی شده و سهل گیرتر شده اند، اظهار داشت: به دستور بانک مرکزی، بانک ها برای اعطای تسهیلات کرونایی به رانندگان اتوبوس، صرفا چک یا سفته باید تقاضا کنند؛ نیازی به مطالبه ضامن و گواهی کسر از حقوق نیست.
وی تاکید کرد: بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماهه است؛ اما از زمان دریافت آن، ۴ ماه تنفس دارد؛ به عبارت دیگر از ماه پنجم به مدت ۲۰ ماه باید اقساط تسهیلات ۶ میلیون تومانی به بانک عامل بازگردانده شود.
باقرجوان اضافه کرد: با مذاکراتی که با بانک ها داشتیم، تقاضای اصل سند اتوبوس بعنوان تضمین بازپرداخت تسهیلات از جانب شعب بانک ها، متوقف شده است؛ چون راننده امکان دارد برای مالک اتوبوس دیگران مشغول به فعالیت باشد؛ این وام صرفا برای رانندگان است و الزاماً نیازی نیست تا مالک خودرو باشند.

1399/06/03
13:34:09
5.0 / 5
1716
تگهای خبر: بانك , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما