خانه در تهران متری حدود ۲۱ میلیون تومان

خانه در تهران متری حدود ۲۱ میلیون تومان

به گزارش هم پیما تیرماه سال جاری میانگین قیمت هر مترمربع مسكن در شهر تهران به حدود ۲۱ میلیون تومان رسید كه نسبت به ماه قبل ۱۰ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد نشان داده است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، روند رشد قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه سال قبل شروع شده بود در تیرماه سالجاری هم ادامه پیدا کرد.
مطابق اعلام وزارت راه و شهرسازی، تیرماه ۱۳۹۹ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت به عدد بی سابقه ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان رسید که از رشد ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل و رشد ۵۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل حکایت دارد. این در شرایطی است که در ماههای اردیبهشت و خرداد هم نرخ رشد ماهیانه قیمت مسکن در تهران به ترتیب ۹.۴ و ۱۲.۱ درصد بود.
تعداد معاملات در تیرماه ۱۳۹۹ هم ۱۴ هزار و ۳۳۰ فقره بود که افزایش ۳۰ درصد نسبت به ماه قبل و افزایش ۱۹۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل را نشان داده است.
ارزش ریالی معاملات انجام شده مسکن شهر تهران در تیر ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۳۹ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۵۸ درصد افزایش یافته است.
همینطور متوسط قیمت مسکن شهر تهران در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۸ میلیون و ۱۵۲ هزار تومان بوده که از افزایش ۴۲ درصدی نسبت به چهار ماه نخست سال قبل حکایت دارد.
ارزش مبایعات انجام شده در چهار ماهه نخست سال جاری ۶۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان بوده که رشد ۱۱۱ درصدی نسبت به چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۸ را نشان داده است.1399/05/07
14:49:59
5.0 / 5
1549
تگهای خبر: ارز , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما