معاون عمران روستایی بنیاد مسكن:

۱۹ هزار مسكن روستایی در كشور بهسازی شده است

۱۹ هزار مسكن روستایی در كشور بهسازی شده است

معاون عمران روستایی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۱۹ هزار مسكن روستایی بهسازی و ۳۹ هزار روستای كشور دارای طرح هادی شده اند.


به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به همراه علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری و اصغر گونجی مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین روز یک شنبه از پروژه های طرح هادی روستاهای آقچری و خوزنان آبیک بازدید کرد و در جریان اجرای این طرح ها قرار گرفت. محمدرضا شاملو در این بازدید اظهار داشت: ۳۹ هزار روستای کشور معادل ۹۸ درصد روستاهای واجد شرایط، طرح هادی دارند و بیشتر از ۲۰ میلیون نفر افراد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش این طرح ها قرار گرفته اند.
وی بیان نمود: همه ساخت و سازها و فعالیتهای محدوده روستا در چهار چوب مصوبات طرح هادی است و حدود ۲۰ هزار طرح هادی روستاها به مرحله اجرا در آمده است. شاملو اضافه کرد: با عنایت به محدودیت های مالی کار اجرایی طرح هادی در ۴۷ درصد از روستاها هنوز آغاز نشده که بخشی از آن امسال عملیاتی خواهد شد.بهسازی ۱۹ هزار روستای کشوروی از بهسازی روستایی هم بعنوان مأموریت دیگر بنیاد نام برد و تصریح کرد: ۱۹ هزار مسکن روستایی بهسازی شده که معادل ۵۰ درصد روستاها را شامل می شود که این کار شامل اصلاح شبکه معابر، دفع آب های سطحی، اصلاح شبکه هدایت آب های سطحی، ساماندهی محلات، راه اندازی بوستان روستایی است.
شاملو در مورد بازبینی در طرح هادی و الحاق محدوده جدید به بافت روستاها اظهار داشت: هر زمینی را نمی توان به محدود بافت روستا الحاق کرد چونکه حفظ اراضی زراعی باغی اولویت دارد و قانون گذار بر این مورد هم تاکید دارد و ما هم ملزم به رعایت آن هستیم. معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خاطرنشان کرد: در اجرای طرح هادی روستایی فقط آن دسته از اراضی که ارزش زراعی و باغی نداشته باشند می توانند به بافت روستا ملحق شوند.
وی اظهار داشت: بازبینی طرح هادی در ۳۵۰ روستای استان قزوین شروع شده و با این کار نیمی از طرح های هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان یک مرتبه مورد بازنگری
قرار گرفته اند. معاون عمران روستایی بنیاد مسکن همینطور از روستاهای شهرستانک، قشلاق مرانلو در شهرستان بویین زهرا و روستای امامزاده اباذر در شهرستان قزوین هم بازدید نمود.

1399/04/08
23:51:19
5.0 / 5
1878
تگهای خبر: ارز , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما