وزیر راه و شهرسازی

۵۰ درصد ثبت نام كنندگان طرح ملی مسكن ریزش داشته اند

۵۰ درصد ثبت نام كنندگان طرح ملی مسكن ریزش داشته اند

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه فهرست نهایی واجدان شرایط مسكن ملی، خرداد ماه نهایی می شود، از ریزش 50 درصدی ثبت نام كنندگان خبر دادو اظهار داشت: نیمی از ثبت نام كنندگان دارای مسكن شخصی هستند.محمد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت پالایش ثبت نام کنندگان طرح ملی مسکن اظهار داشت: تقریباً تمام استانها غربالگری انجام شده و علت طولانی شدن آن همزمانی با شیوع ویروس کرونا بود. اما پالایش و غربالگری واجدان شرایط به پایان رسیده است.
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به این که برنامه ریزی اجرای این طرح اختصاص ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان طرح ملی مسکن بود ولی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند، گفت: علت اینکه از شروع ثبت نام طرح تا کنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند این است که همزمان دو روش ثبت نام در سامانه و ارسال پیامک را اجرا کردیم.
اسلامی افزود: در فازنخست ثبت نام ۲۳۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند که پالایش واجدان شرایط فاز اول بطور کامل به انتها رسیده است اما در فاز دوم ثبت نام که هم سامانه ای و هم پیامکی بود نیاز به تکمیل اطلاعات ثبت نام کنندگان بوسیله پیامک داشتیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بااینکه هدف گذاری طرح اقدام ملی مسکن، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن می باشد اما تفاهم نامه هایی هم با سایر دستگاه ها داریم که در تفاهم نامه های مذکور نیز مقرر شده مجموعاً ۴۸۰ هزار واحد با مشارکت نیروهای مسلح، وزارت رفاه و آموزش و پرورش ساخته شود که آنها نیز همزمان با طرح اقدام ملی در حال اجراست. ولی از مجموع این دو، یعنی از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، ۲۰۰ هزار واحد هم پوشانی دارند.
وی با تاکید بر اینکه فهرست نهایی واجدان شرایط در خرداد ماه جاری تعیین تکلیف و نهایی می شود، درباره رسیدن متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۷ میلیون تومان اشاره کرد: مردم اصلاً نگران نباشند، در سامانه طرح ملی مسکن دست مردم را باز گذاشتیم تا هر کس می خواهد ثبت نام کند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: نیمی از کسانی که ثبت نام کرده اند، فاقد مسکن نبوده اند بدین سبب ۵۰ درصد متقاضیان به سبب اینکه مالک واحد مسکونی بوده اند ریزش خواهد داشت.
اسلامی تصریح کرد: ما جامعه هدف خودرا شناسایی کرده ایم و برای این جامعه هدف متقاضی مسکن، دغدغه داریم و در حال فعالیت هستیم؛ بدین سبب این افراد نباید نگران باشند چونکه صاحب خانه خواهند شد.
وی در مورد بازار مسکن اظهار داشت: اتفاقی که برای برخی کالاها رخ می دهد متأثر از شرایط اقتصادی کشور است، چون مردم نگران از دست رفتن ارزش پول خود هستند، دارایی های خودرا تبدیل به اقلام سرمایه ای می کنند، در نتیجه خود به خود تغییر قیمت در بعضی کالاها صورت می گیرد که مسکن هم یکی از این اقلام است.


منبع:

1399/03/14
14:42:38
5.0 / 5
1669
تگهای خبر: آموزش , ارز , بازار , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما