معاون سازمان راهداری خبر داد

كاهش 80 درصدی سفرهای جاده ای در نوروز سال جاری

كاهش 80 درصدی سفرهای جاده ای در نوروز سال جاری

به گزارش هم پیما معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از كاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده ای مردم در روزهای نوروز و بعد از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: برای جبران خسارت رانندگان در این ایام بسته های حمایتی مناسبی پیشبینی كرده ایم.


مهران قربانی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت حمل و نقل جاده ای در روزهای نوروز اظهار نمود: اغلب سفرهایی كه توسط اتوبوس و ناوگان رسمی مسافربری انجام می شود، با عنایت به غیر فعال شدن مراكز توریستی، رفاهی و هتل ها در زمره سفرهای ضروری و اجتناب ناپذیر به شمار می آید و تمام پروتكل های ستاد ملی مبارزه با كرونا به شركت های حمل و نقل و نیروهای مستقر در ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر كشور ابلاغ گردیده و در دست اجراست.
وی ادامه داد: از اوایل اسفندماه گذشته چندین پروتكل توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی همچون رعایت امور بهداشتی در پایانه ها، اقدامات ایمنی در داخل اتوبوس و رعایت اصول بهداشتی توسط رانندگان اتوبوس ابلاغ گردیده كه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف به نظارت بر اجرای دقیق این اصول بهداشتی است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به روند نزولی سفرهای جاده ای در روزهای نوروز بخصوص بعد از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی طی روزهای گذشته اشاره نمود و افزود: از آن جا كه اغلب سفرهای جاده ای، سفرهای مورد نیاز آن دسته از هموطنان بوده كه ناوگان شخصی ندارند و از ناوگان عمومی استفاده می نمایند، سیاستی كه از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تعیین شده، سیاست ممنوعیت سفر نبوده و مبتنی بر محدودیت مدیریت شده سفر بوده است.
جبران خسارت رانندگان با پرداخت بیمه، بسته های حمایتی و...
قربانی همینطور درباره حمایت های در نظر گرفته شده برای جبران بخشی از خسارات وارد شده به رانندگان به دنبال كاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده ای اظهار داشت: با عنایت به شرایط فعلی بخش حمل و نقل بخصوص حمل و نقل مسافری، بسته های حمایتی از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای رانندگان در نظر گرفته شده است. این بسته های حمایتی شامل تمدید غیرحضوری كارت هوشمند فعالیت رانندگان است كه تا سه ماه قابل تمدید خواهد بود. همینطور پرداخت بیمه بیكاری برای ماه های اسفند سال گذشته و فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری و بسته های حمایتی یك تا دو میلیون تومانی با عنایت به شرایط خانوار برای رانندگان اتوبوس از دیگر تمهیدات اندیشیده شده و بسته های حمایتی بوده كه در این راستا پیشبینی شده است.

وی در مورد نحوه بهره مندی رانندگان از بسته های حمایتی مذكور تصریح كرد: رانندگان می توانند با ورود به پایگاه اطلاعات رفاه ایرانی ها كه توسط وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعی ایجاد شده، اطلاعات خویش را ثبت كنند. در این حوزه مكاتبه ها و رایزنی های لازم با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مورد پرداخت بیمه تأمین اجتماعی انجام شده اما فرآیند انجام این كار هنوز نهایی نشده است كه البته بعد از حصول نتیجه، مراتب از راه رسانه های جمعی به رانندگان اعلام خواهد شد.

سوخت یارانه ای و سهمیه لاستیك برای رانندگان كالای اساسی از بنادر
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد سوخت یارانه ای هم اظهاركرد: به دنبال پهلو گرفتن كشتی های حامل كالاهای اساسی در بنادر كشور و لزوم جابه جایی مایحتاج مردم به استان های مختلف، برای تشویق رانندگان و مشاركت بیشتر از پیش در حمل كالای اساسی از این بنادر، تسهیلاتی مانند سوخت جبرانی با ضریب سه درصد مثبت و اختصاص سهمیه لاستیك در نظر گرفته شده است كه امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته بخشی از خسارات وارد شده به رانندگان جبران شود.
منبع:

1399/01/17
23:41:52
5.0 / 5
2171
تگهای خبر: آموزش , ارز , جت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما