افزایش شمار شاغلین اروپایی

افزایش شمار شاغلین اروپایی

هم پیما: متوسط نرخ اشتغال در كشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو 0.1 درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش هم پیما به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام سپتامبر ۲۰۱۹ نرخ اشتغال در منطقه یورو و اتحادیه اروپا نسبت به سه ماهه دوم ۰.۱ درصد افزایش یافته است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نرخ اشتغال در سطح منطقه یورو ۰.۹ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۰.۸ درصد افزایش پیدا كرده است.
در میان كشورهای عضو، بیشترین افزایش نرخ اشتغال مربوط به استونی و لتونی با یك درصد، اسلوونی با ۰.۵ درصد و بلژیك با ۰.۴ دصرد بوده است. از طرف دیگر اما نرخ اشتغال طی سه ماهه سوم در لیتوانی ۱.۲ درصد، رومانی ۱.۱ درصد و در فنلاند ۰.۵ درصد كاهش داشته است.
تخمین زده می شود كه تا اختتام سه ماهه سوم امسال، ۲۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سطح اتحادیه اروپا شاغل بوده باشند كه از این تعداد، ۱۶۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر ساكن كشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با بحران مالی سال ۲۰۰۸، شمار شاغلین در سطح اتحادیه اروپا ۱۷.۴ میلیون نفر و در سطح منطقه یورو ۱۱.۴ میلیون نفر افزایش داشته است.
تا اختتام سه ماهه سوم امسال و در میان كشورهای عضو، بالاترین نرخ بیكاری متعلق به یونان با ۱۷ درصد بوده است و بعد از این كشور، اسپانیا با ۱۳.۸ درصد، ایتالیا با ۹.۵ درصد و فرانسه با ۸.۵ درصد قرار دارند. از طرف دیگر كمترین نرخ بیكاری در جمهوری چك با ۲ درصد مشاهده شده است و بعد از این كشور، آلمان با ۳.۱ درصد، لهستان و مالت با ۳.۳ درصد قرار دارند.
منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/09/18
13:54:49
5.0 / 5
1742
تگهای خبر: اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما