قیمت گران ترین خانه فروخته شده در تهران

قیمت گران ترین خانه فروخته شده در تهران

به گزارش هم پیما خانه ای در محله درختی سعادت آباد با ۵۲۳ متر مربع متراژ لقب گران ترین خانه معامله شده ی بازار مسكن شهر تهران در مهرماه ۱۳۹۸ را به خود اختصاص داد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، مهرماه امسال محله بلوار دریا در منطقه ۲ بیشترین ارزش معاملات، محله جنت آباد جنوبی در منطقه ۵ بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش و محله سرتخت در منطقه ۲۰ بالاترین میزان رشد سالیانه قیمت مسكن شهر تهران را به خود اختصاص دادند. اما از نظر قیمت كل، خانه ای در محله درختی واقع در سعادت آباد با ۵۲۳ متر مربع متراژ و ارزشی بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، لقب گران ترین خانه را به خود مختص كرده است. از جانب دیگر خانه ای ۳۴۷ متری در محله امام زاده قاسم با قیمت متری ۷۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان ركورد گرانترین خانه را از نظر قیمت هر متر مربع به دست آورد.
منطقه ۲ كانون ارزش معاملات در بازار مسكن
آمار به دست آمده از سامانه آماری كیلید نشان داده است پنج محله ای كه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند، به ترتیب بلوار دریا با ۱۵۰ میلیارد و ۳۵۷ میلیون تومان طی ۳۶ معامله، سعادت آباد با ۱۳۱ میلیارد و ۳۶۱ میلیون تومان طی ۳۱ خرید و فروش، كاشانك با ۷۹ میلیارد و۶۸۰ میلیون تومان در۱۷ معامله و امامزاده قاسم و امانیه به ترتیب با ۷۶ میلیارد و ۴۱۷ میلیون و ۷۲ میلیارد و ۴۳۵ میلیون تومان با ۱۰ و ۱۷ مورد خرید و فروش ملكی، بالاترین میزان ارزش قیمت را از آن خود كردند.
اما اگر بخواهیم میزان تورم به وجود آمده در بازار مسكن را به درستی درك نماییم، كافی است ارزش و تعداد معاملات رخ داده را با همین بازه زمانی پارسال مقایسه نماییم. گزارش بانك مركزی، خبر از نصف شدن تعداد معاملات می دهد اما این كاهش كمی، ارزش معاملات را كاهش نداده؛ حتی در بعضی مناطق افزایش هم داشته است.
سال قبل بلوار دریا ۶۸ مورد معاملاتی را با ارزش ۱۵۱ میلیارد و ۵۰۷ میلیون تومان ثبت نمود و محله سعادت آباد هم طی ۷۳ مورد خرید و فروش ۲۴۹ میلیارد و ۹۲۱ میلیون تومان در ارزش معاملات را رقم زده بود. كاشانك هم به همین نسبت ۵۰ درصد كاهش را تجربه كرده و با ۳۶ مورد خرید و فروش به ارزش ۱۲۹ میلیارد و ۶۰۳ میلیون تومان، مهرماه سال قبل را پشت سرگذاشت. درهمین راستا محله امامزاده قاسم ۱۰۷ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان طی ۲۷ مورد معاملاتی و امانیه با ۱۳۲ میلیارد و ۶۱۴ میلیون تومان در ۵۴ مورد خرید وفروش كه تفاوت قیمتی بیشتر از سه برابر نسبت به مهرماه امسال داشته، هفتمین ماه سال پیش را پشت سر گذاشتند.
این آمار به صراحت افزایش قیمت مسكن و كاهش تعداد معاملات را نشان داده است كه راهنمای خوبی برای اعمال سیاست گذاری های منطقه ای به حساب می آید. از طرفی متقاضیان خرید در این مناطق نیزمی توانند با بررسی این آمار، روند نوسانات روی داده را مشاهده و برای ورود به آن محلات تصمیم گیری كنند.
شروع روند افزایش معاملات از مهرماه
اما باید مدنظر داشته باشیم مهرماه شروع سال تحصیلی است و خانواده های كمتری در این بازه زمانی نقل و انتقال ملكی انجام می دهند. با این وجود مهر امسال نسبت به شهریورماه، روند افزایشی در تعداد معاملات داشته و با ۶۵۷ مورد افزایش در معاملات عدد ۳هزار و۵۱۲ مورد معاملاتی را ثبت كرده است. این درحالی است كه ابتدای سال تحصیلی در سال ۹۷، ۹ هزار و۵۷۵ عدد خرید و فروش ثبت شده بود.
آماری كه شاید برای سرمایه گذاران از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، روند طی شده در محلاتی است كه بیشترین رشد قیمت را تجربه كرده اند. نكته قابل توجه استقبالی است كه در محله های ارزان تر روی داده و به همین نسبت بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده اند. منطقه ۲۰ با رشد ۹ درصدی قیمت و محله سرتخت در همین منطقه، با رشد ۱۲ درصدی بیشترین افزایش قیمت را در مهرماه تجربه كرده اند.
یكی از مناطقی كه همیشه برای متقاضیان سكونت در غرب تهران و مشاورین املاك جذاب بوده منطقه ۵ تهران است. این منطقه به علل مختلف همیشه متقاضی زیادی برای خرید یا اجاره داشته و هنوز همان جذابیت ها را به همراه دارد. به صورتی كه مهرماه امسال هم ركورد بیشترین تعداد معاملات را منطقه ۵ به خود اختصاص داده و مشاورین املاك در این منطقه ۵۰۳ معامله مسكنی داشتند. در این راستا محله ای كه بیشترین آمار معاملات را به خود اختصاص داده، جنت آباد جنوبی با ۵۴ معامله به ارزش ۵۸ میلیارد تومان بوده است.
بالاترین میزان كاهش قیمت ماهیانه در منطقه ۲۲
در این میان باید به مناطقی كه روند كاهشی در قیمت معاملات داشته اند و می توان بعنوان مناطق هدف برای خرید و سرمایه گذاری به این مناطق نگاه كرد هم توجه خاصی داشت. منطقه ۲۲ با كاهش ۱۴.۵ درصدی در قیمت فرصت خوبی برای ورود سرمایه گذاران به شمارمی رود. همینطور محله گلستان كه یكی از محله های خوب این منطقه به حساب می آید، كاهش ۱۸.۷ درصدی را در قیمت تجربه كرده است.
مهرماه سال قبل گرانترین منطقه در تهران منطقه یك بود و شاخص قیمتی آن متری ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ثبت رسید. اما امسال همین منطقه با نزدیك به ۱۰ میلیون تومان افزایش، متری ۲۸ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
كدام مناطق بیشترین افت قیمت ماهیانه را داشتند؟
مهرماه ۱۳۹۸ مناطقی از تهران كه بیشترین روند كاهشی را در شاخص قیمت نسبت به ماه قبل تجربه كرده اند، به ترتیب منطقه ۲۲ با ۱۴.۵ درصد نزول قیمت، ۲۱ با ۱۴.۲ درصد، منطقه ۱۸ با ۱۲ درصد، تهرانپارس و منطقه ۷ با ۸.۸ درصد، ۱۱ با۷.۹ درصد، ۱۵ با ۷.۶ درصد، منطقه ۵ با ۵ درصد، ۱۴ با ۴.۹ درصد، ۶ با ۴.۳، منطقه ۳ با ۳ و ۳ دهم درصد، ۱۰ با ۲.۲، ۱۲ با ۱.۸ درصد، منطقه ۴ با ۱.۶، منطقه ۹ و ۱۶ با ۰.۴ درصد و منطقه ۲ با ۰.۳ درصد بوده اند.1398/08/25
13:53:38
5.0 / 5
1996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما