وزیر راه و شهر سازی عنوان كرد

نیاز تقاطع های همسطح قرچك و خط 3 و4 ریلی جنوب تهران نیارمند 400 میلیارد تومان

نیاز تقاطع های همسطح قرچك و خط 3 و4 ریلی جنوب تهران نیارمند 400 میلیارد تومان

به گزارش هم پیما ایسنا/تهران وزیر راه و شهر سازی اظهار داشت: تكمیل ۲ پروژه تقاطع های غیر هم سطح قرچك و تكمیل خط ۳ و ۴ ریلی جنوب شرق استان تهران به ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد.


محمد اسلامی پس از ظهر پنج شنبه با حضور در شهرستان پیشوا و بررسی موارد و مشكلات راه در این شهرستان در جمع خبرنگاران بیان كرد: آنتنی پیشوا به جاده امام رضا(ع) برقرار است و بعنوان جاده اصلی هم مورد استفاده است.
اسلامی در ادامه با اشاره به اینكه نكته مهم و جدیدی كه فعلا مطرح است و در استان هم تصویب شده است و توسط مسئولین استانی و نماینده شهرستان هم مورد پیگیری قرار دارد، مساله اتصال آزادراه قم گرمسار به طول ۱۸ كیلومتر است، اضافه كرد: این اتصال با عنایت به اینكه مصوبه استانی بوده باید مورد بررسی قرار بگیرد كه به چه صورت می توانیم به صورت مشاركتی با مسئولین استان برای اجرای آن تصمیم گیری نماییم.
وی با اشاره به اینكه مساله اتصال آزاد راه قم_گرمسار در گروه ارزیابی هم اعلام شده است، اظهار داشت: مقرر شد بررسی های مطالعاتی این مصوبه صورت گیرد و الان هم از نقطه صفر به این مرحله رسیدیم و از خواسته های مردم و مسئولین با اطلاع شده ایم.
وزیر راه و شهرسازی در مورد وضعیت جاده های روستایی پیشوا و جنوب شرق استان تهران هم اشاره كرد: راه های روستایی طبق یك برنامه در دستور كار قرار دارد و الان هم طبق اعلام فرماندار پیشوا راه روستاهایی كه اعلام گردید به معاونت راه روستایی سازمان راهداری ارجاع می شود و در برنامه قرار داده خواهد شد اما زمان اختصاص بودجه برای این راه ها مشخص نیست و در برنامه قرار داده می شوند.
اسلامی اضافه كرد: قطار حومه ای برای مهم می باشد كه حداكثر بهره برداری از آن صورت بگیرد و خط سوم و چهارم باید تكمیل شوند، چون كه حجم قطارهای مسافربری و باری در این خطوط زیاد هستند و خط سوم برای همین منظور در نظر گرفته شده است كه امیدواریم بتوانیم با تامین منابع و تكمیل خطوط مسافران بیشتری را جابه جا نماییم.
وی در مورد خروجی بازدیدهای امروز از شهرستان های جنوب شرق استان تهران بیان كرد: مساله تقاطع های غیر هم سطح در شهرستان قرچك و بحث تكمیل خط ریلی خط سوم و چهارم كه خوشبختانه سال قبل یك و نیم میلیون نفر جابه جا كرده و به كاهش ترافیك و الودگی هوا كمك می نماید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و برای تكمیل این ۲ پروژه مهم ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه امیدواریم بتوانیم تامین اعتبار نماییم.1398/08/25
01:48:24
5.0 / 5
1984
تگهای خبر: ارز , مسافران , مسافربری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما