فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن:

تشریح عملكرد 6 ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن كشور

تشریح عملكرد 6 ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن كشور

به گزارش هم پیما فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن عملكرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن را شرح داد.


به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سرهنگ جواد خردمند به تشریح عملكرد ۶ ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن پرداخت و اظهار داشت: طی ۶ ماه اول سال ۹۸، حدود ۲ هزار گزارش مردمی دریافت شده كه یك هزار و ۴۸۷ مورد آن مربوط به تعرض بوده است.
وی با اشاره به اینكه حدود یك هزار و ۵۳۹ مورد مربوط به سال های قبل هم امسال رفع تصرف شده، افزود: مساحت این میزان رفع تصرف ۷۴۶ هكتار و ارزش مالی آن یك هزار و ۶۷۶ میلیارد تومان عنوان شده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن اظهار داشت: امروز ۷ مهرماه سال ۹۸ با اجرای حكم قضائی در شهرستان بستك استان هرمزگان زمینی به مساحت ۲ هكتار به ارزش تقریبی ۴ میلیارد تومان رفع تصرف شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن اضافه كرد: در حوزه رفع تصرف حدود ۸۰۰ مورد ابلاغ قضائی داشته ایم كه در این راستا ۳۴ نفر زمین خوار دستگیر و تحویل مقامات قضائی و ۵۲۹ مورد تشكیل پرونده شده است.
سرهنگ خردمند خاطرنشان كرد: طی این ۶ ماه، ۱۴۴ مورد خلع ید، ۱۸۰ مورد قلع و قمع، ۳۴ مورد تخلیه منزل و مغازه با حكم قضائی انجام شده كه مساحت آنها ۳۹۳ هكتار (رفع تصرف) و ارزش مالی آن، دو هزار و ۵۳۷ میلیارد تومان عنوان شده است.
وی خاطرنشان كرد: برای اجرای احكام هم از جانب نیروی انتظامی ۲ هزار و ۷۰۰ نفر نیرو به ما كمك كرده اند.
رونمایی از كارت ضابط خاص
سرهنگ خردمند از رونمایی از كارت ضابط خاص برای پرسنل سازمان ملی زمین و مسكن اطلاع داد و اظهار داشت: از سال ۹۴ یگان های حفاظت تشكیل شده اما تا به امروز فاقد كارت ضابط بوده اند كه با پیگیری و رایزنی با دستگاه قضاء برای نخستین بار كارت ضابط خاص همزمان با هفته ناجا در سازمان ملی زمین و مسكن رونمایی می شود.
وی همینطور اظهار داشت: احمد فاضلیان معاون قضائی دادستان كل كشور به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر كشور طی نامه ای ابلاغ كرده كه به منظور هم افزایی و تعامل مطلوب در رفع تصرف از اراضی با سازمان یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن همكاریهای لازم صورت بگیرد.
سرهنگ خردمند همینطور از عضویت فرماندهان یگان ها در استان های كشور در شورای حفظ حقوق بیت المال اطلاع داد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن همینطور ازشماره تماس چهار رقمی ۱۶۵۶ یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن در جهت مبارزه با زمین خواری در هفته نیروی انتظامی اطلاع داد.

1398/07/08
21:02:59
5.0 / 5
1789
تگهای خبر: ارز , دستگاه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما