معاون وزیر راه و شهرسازی:

۵۴۳ شهر در كشور در طرح بازآفرینی قرار دارند

۵۴۳ شهر در كشور در طرح بازآفرینی قرار دارند

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۵۴۳ شهر در كشور در طرح بازآفرینی قرار دارند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، سید محمد پژمان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مردم برای رفاه باید مدیریت شهری را حمایت كنند و هر مقدار كه در شهر هزینه شود به نفع خودشان خواهد بود و منجر به افزایش سرمایه خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهر سازی افزود: ۲۷۰۰ محله در كشور با ۱۴۰ هزار هكتار وسعت و ۲۰ میلیون نفر جمعیت در محدوده بافت فرسوده واقع شده است.
پژمان اظهار نمود: امسال ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی واحدها در محلات بافت فرسوده شهری در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان كرد: در محدوده بافت فرسوده و بازآفرینی بحث های زیر ساختی و زیر بنایی هم انجام می شود و ۸۰۰ پروژه در سطح كشور در جریان ساخت داریم.
مدیرعامل بازآفرینی شهری تصریح كرد: از محل منابع دولتی كه تأمین شده در چارچوب تبصره ۱۸ دولت ۱۵۰۰ پروژه هم آغاز عملیات اجرایی و انعقاد قرارداد انجام شده كه امید می رود در مجموع ۲۳۰۰ پروژه در كشور برای رفاه حال مردم در محلات فرسوده صورت گیرد.
پژمان افزود: برای محلات فرسوده و بازسازی خانه ها از منابع دولتی پول در اختیار بانكهای مسكن قرار دارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با نرخ ۹ درصد و اگر مردم بیشتر تسهیلات بخواهند تا ۲۰۰ میلیون ریال با نرخ ۱۸ درصد به آنان پرداخت می شود.
وی بیان كرد: ۵۴۳ شهر در كشور كه بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت داشته و با ۱۴۰ هزار هكتار وسعت در طرح بازآفرینی قرار دارند.1398/04/25
16:09:46
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: ارز , بانك , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما