گزارش هم پیما به نقل از مهر؛

اوراق تسهیلات مسكن ۵۴ هزار تومان شد، سایه ركود بر بازار

اوراق تسهیلات مسكن ۵۴ هزار تومان شد، سایه ركود بر بازار

هم پیما: در معاملات امروز اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن در فرابورس، برخی نمادهای این اوراق با ارقام ۵۴ و ۵۵ هزار تومان به فروش رفتند و گرانترین برگه هم حدود ۶۰ هزار تومان معامله شد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، بازار خرید و فروش اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن در ایام اخیر و با كاهش شدید معاملات مسكن در راكدترین روزهای خود به سر برده به گونه ای كه در سه معامله میزان تقاضای خرید برگه های تسهیلات مسكن به كمتر از ۱۰ برگه رسیده است.
بر این اساس قیمت هر برگه گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن صادره در شهریور ۹۶ (تسه ۹۶۰۶) در معاملات امروز بازار سرمایه در پایین ترین قیمت با ۵۴ هزار و ۸۹۹ تومان به فروش رفت این برگه در معاملات روز گذشته تا ۵۷ هزار و ۷۸۹ تومان خرید و فروش شده بود كه امروز در بالاترین قیمت به ۶۰ هزار تومان رسید.
همچنین گرانترین برگه های حق تقدم تسهیلات مسكن در معاملات امروز فرابورس در بازه ۵۹ هزار و ۹۰۰ تا ۶۰ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید.
در سایر نمادهای اوراق تسهیلات مسكن در معاملات امروز، بیشتر قیمت ها در حد فاصل ۵۵ تا ۵۸ هزار تومان بود كه نشان داده است كاهش شدید معاملات مسكن در سه ماه اخیر همزمان با افزایش قیمت ها و تشدید ركود تورمی در بازار مسكن، بر بازار اوراق تسهیلات مسكن هم تأثیر منفی گذاشته است. به خصوص كه تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق گواهی حق تقدم، قدرت پوشش دهی بسیار كمی نسبت به ارزش ملك در پیِ گرانی های شش ماه اخیر بازار مسكن در تهران و دیگر كلانشهرها داشته است.
همچنین كاهش معاملات بازار مسكن، علاوه بر كاهش قیمت اوراق تسهیلات مسكن، كاهش فروش این برگه ها را هم در پِی داشته و در تعداد زیادی از نمادهای اوراق تسهیلات كه امروز در بازار خرید و فروش شد، حجم تقاضای برگه ها كمتر از ۱۰۰ برگه بوده است.
با توجه به اینكه در ایام ابتدایی هر ماه حجم گسترده ای از اوراق تسهیلات مسكن صادره در آن ماه وارد بازار می شود، در معاملات امروز هم بیشتر از ۵۱ هزار برگه اوراق تسهیلات صادره در مهر ۹۷ با نماد «تسه ۹۷۰۷» وارد بازار شده است كه تنها نمادی است كه با بیشترین استقبال از جانب خریداران روبه رو بوده است.

1397/08/07
15:25:28
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: ارز , بازار , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما