نرخ بیکاری آمریکا رکورد 53 ساله را شکست

نرخ بیکاری آمریکا رکورد 53 ساله را شکست

هم پیما: آمریکا پایین ترین نرخ بیکاری از سال 1969 را ثبت نمود.


به گزارش هم پیما به نقل از اکونومیک، رشد شغلی ایالات متحده در ماه ژانویه به شدت شتاب گرفت و نرخ بیکاری به ۳.۴ درصد، کمترین میزان ۵۳ سال قبل رسید که این آمار به بازار کار سرسختانه و نگرانی بالقوه مقامات فدرال رزرو در مبارزه با تورم اشاره دارد.
بررسی از موسسات نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه گذشته ۵۱۷هزار شغل بالا رفته که بیشترین میزان در ۶ ماه گذشته شمرده می شود.
اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که این آمار ۱۸۵هزار واحد افزایش یابد برای اینکه داده های ماه دسامبر، بیشتر مورد بازنگری قرار گرفت که نشان میدهد ۲۶۰هزار شغل بجای ۲۲۳هزار شغل، اضافه شده است.
رشد اشتغال در ماه گذشته بسیار بالاتر از میانگین ماهانه ۴۰۱هزار نفر در سال ۲۰۲۲ بود.
قدرت استخدام باوجود اخراج کارکنان در بخش فناوری همین طور در بخش هایی مانند مسکن و امور مالی که به نرخ های بهره حساس هستند، انتظارات بازار در خصوص این که بانک مرکزی ایالات متحده به توقف چرخه تشدید سیاست های پولی خود نزدیک شده بود را سرد کرد.
اقتصاددانان گفتند که گزارش انتشار یافته و سایر داده ها نشان دهنده بازگشت شدید کارهای صنعت خدمات در ماه گذشته است.
این موارد نشان میدهد که فدرال رزرو می تواند نرخ بهره هدف خودرا بالاتر از اوج ۵.۱ درصدی که بتازگی پیش بینی شده بود، افزایش دهد و آنرا برای مدتی در آنجا نگه دارد.
دانیل ورنازا، اقتصاددان ارشد بین المللی در بانک یونی کردیت (UniCredit) لندن می گوید: بازار کار هنوز داغ است. هر کسی که فکر می کرد فدرال رزرو ممکنست بمحض نشست ماه مارس، افزایش نرخ را متوقف نماید، احتمالاً از این شواهد ناامید خواهد شد.
منبع:

1401/11/16
18:46:44
5.0 / 5
218
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما