یوسفی:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی در وضعیت فعلی با علم مدیریت بحران در تضاد است

تفکیک وزارت راه و شهرسازی در وضعیت فعلی با علم مدیریت بحران در تضاد است

به گزارش هم پیما، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اساسا این تصمیم درستی نیست که در وسط بحران مسکن به سراغ تغییر ساختار و فرماندهی این حوزه رفته و یک گام عجولانه برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی برداشته شود.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ارائه طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به هیات رییسه مجلس، بیان کرد: بنده در ابتدای دولت سیزدهم جزء طراحان تفکیک وزارت راه و شهرسازی بودم، اما در زمان فعلی از مخالفان تفکیک این وزارت خانه هستم. وزارت راه و شهرسازی حدود ۲۹ معاون و سازمان مستقل دارد اگر وزیر بخواهد با مسئولان هر یک از این سازمان ها جلسه برگزار کند تقریباً یک ماه طول می کشد تا با مسئول سازمان اول باردیگر جلسه برگزار کند.

تصمیمات عجولانه نتیجه مطلوبی ندارد
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اعلان اینکه ادغام وزارت راه و شهرسازی از روز اول کار عجولانه ای بود، اظهار داشت: در آن مقطع بین دولت و مجلس بر سر معرفی یک وزیر و استیضاح وزیر وقت چالشی به وجود آمد و یک شبه این دو وزارتخانه در یک وزارت ادغام شد، آن زمان حتی می خواستند وزارت نفت را هم در این وزارتخانه ادغام کنند و اسم آنرا وزارت زیربنایی بگذارند. این تصمیم نشان داد که کار عجولانه چه نتیجه ای دارد. امروز هم در زمینه مسکن گرفتار مشکلات جدی هستیم و هم در زمینه راه با چالش روبرو می باشیم. طرح های جامع شهرها گرفتار عقب ماندگی شده است. در زمینه راه ها نیز با فرسودگی در راه های اصلی مواجه بوده و با بی توجهی به کریدورها موقعیت خاص کشور به عنوان شاهراه حمل و نقل را از دست خواهیم داد.

تفکیک وزارت راه و شهرسازی در این مقطع با علم مدیریت بحران در تضاد است
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: اما علت این که بنده امروز با تفکیک این وزارت خانه مخالف هستم این است که گویی در وسط کارزار جنگ به سراغ تغییر ساختار و فرماندهی برویم. این با علم مدیریت بحران در تعارض است. یک شبه این وزارتخانه ادغام شد و حال نباید یک شبه تفکیک شود. امروز حتی رهن و اجاره مسکن نیز برای مردم آرزو شده است. گرانی مسکن بدنبال عدم ساخت مسکن در دولت قبل و عدم همراهی نظام بانکی و سازمان برنامه و بودجه برای اجرای کامل قانون جهش تولید مسکن در این دولت برای مردم مشکل آفرین شده است. حال ما در این وضعیت با مشکلاتی که مردم مواجهند نباید بدنبال تفکیک وزارت راه و شهرسازی برویم.

باید در شروع به کار دولت وزارت راه و شهرسازی تفکیک می شد
یوسفی در آخر اشاره کرد: ما در روز اول دولت سیزدهم گفتیم دو وزیر معرفی کنید اما کسی توجه نکرد. باید از روز اول شروع به کار دولت، برای تشکیل دو وزارتخانه با منطق و برنامه ریزی سازوکار تهیه می شد نه این که امروز در وسط بحران به سراغ تفکیک این وزارتخانه برویم. تفکیک فقط یک تابلو نیست، تا ساختار جدید بخواهد جایگزین شود تقریباً دو سال طول می کشد آنگاه عمر مفید دولت به انتها رسیده است. اساسا در وضعیت فعلی مخالف تفکیک وزارت راه و شهرسازی هستم.
منبع:

1401/06/28
11:37:20
5.0 / 5
351
تگهای خبر: ارز , بانك , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما