بلیت اتوبوس بین شهری کمیاب شد

بلیت اتوبوس بین شهری کمیاب شد

به گزارش هم پیما، در شرایطی که ناوگان حمل و نقل برای زائرین اربعین بسیج شده، مسافران از مشکلات خود در خرید بلیت اتوبوس برای سایر مسیرهای داخلی اطلاع داده اند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، این روزها همه کشور برای خدمت رسانی به زائرین اربعین بسیج شده اند و یکی از مهم ترین این خدمات، حمل و نقل زائرین به مقصد کربلای معلی در کشور عراق است. از طرفی تعداد مسافران اربعین سال جاری پنج میلیون نفر پیشبینی شده اند که بخش اعظمی از بار این حمل و نقل بر دوش جاده ها و ناوگان حمل و نقل جاده ای است. از سوی دیگر در واپسین روزهای تابستان و مواجهه با سفرهای آخر فصل، کمبود اتوبوس آشکار است.
به نظر می رسد به علت افزایش ۷۵ درصدی نرخ بلیت برای اتوبوس های اربعین، برخی رانندگان ترجیح می دهند مسافران را به این مسیر هدایت کنند یا این که برای دیگر مسیرهای داخلی، دریافت هزینه های بیشتری را پیشنهاد می کنند؛ تا جایی که برخی مسافران در پایانه ها از نبودن اتوبوس برای مسیرهای داخلی یا هزینه های بالاتر از نرخ مصوب گله می کنند.
البته داریوش باقرجوان -مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در رابطه با استفاده از ظرفیت اتوبوسرانی در سفرهای داخلی به ایسنا اظهار داشت: اولویت ما در لحظه افزایش تقاضا زائرین اربعین هستند. به کسانی که قصد سفرهای داخلی دارند پیشنهاد می نماییم انواع دیگر وسایل نقلیه را امتحان کنند. البته ما برای مسافران داخل کشور هم در حدی که صدمه ای به جابه جایی زائرین اربعین نزند، ظرفیت محدودمان را به صورت روزفروش انجام خواهیم داد.
احمدرضا عامری -رییس اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافربری- هم به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به سفرهای اربعین، مسلما تعداد سفرها افزایش پیدا کرده و به همان نسبت، اتوبوس های فعلی جوابگو نیست. تعداد اتوبوس ها هم نسبت به سالهای گذشته با عنایت به این که تولید داخلی نداریم، افزایشی نداشته است.
وی تصریح کرد: چون در شرایط ویژه ای در روزهای اربعین هستیم و برخی از هموطنان هم قصد دارند به کربلا سفر کنند، از آنجاییکه دستورالعمل های بخش حاکمیتی در خصوص اولویت بخشی به سفرهای اربعین است، ما از سایر هموطنان خود که قصد سفر در واپسین روزهای تابستان را دارند و با کمبود اتوبوس رو به رو شده اند، عذرخواهی می نماییم.1401/06/15
22:45:49
5.0 / 5
192
تگهای خبر: تولید , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما