معاون وزیر راه و شهرسازی:

راه آهن اردبیل تا ۶ ماه اول سال آینده افتتاح می شود

راه آهن اردبیل تا ۶ ماه اول سال آینده افتتاح می شود

به گزارش هم پیما معاون وزیر و رئیس شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه راه آهن اردبیل - میانه با پیشرفت ۸۳ درصد نیمه اول سال آینده آماده بهره برداری خواهد شد.خیرالله خادمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: به همراه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار اردبیل از بخش های مختلف راه آهن اردبیل – میانه بازدید کردیم که در مجموع پیشرفت کلی این پروژه ۸۳ درصد ارزیابی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش زیرسازی این خط ریلی ۹۰ درصد پیشرفت دارد و ۱۳۰ کیلومتر از مسیر تابحال ریل گذاری شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی ایستگاه های راه آهن اردبیل – میانه را ۷۸ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: با تأمین منابع مورد نیاز در نیمه اول سال آینده این خط ریلی آماده بهره برداری خواهد شد تا اردبیل هم به راه آهن سراسری ایران متصل شود.
خادمی در مورد محور اردبیل – سرچم هم اضافه کرد: یکی از پروژه های جاده ای مهم ۴ خطه کشور محور اردبیل – سرچم و اتصال این استان به آزادراه تهران – تبریز است که بهترین مسیر برای تردد اهالی این استان به مرکز کشور است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در طول ۱۷۸ کیلومتر این مسیر در قطعات مختلف پروژه درحال اجراست و ۳۲ پروژه ۴ خطه این مسیر هم تابحال به اتمام رسیده است.
رئیس شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی افزود: ۱۰۳ کیلومتر باقیمانده در قطعات مختلف درحال اجراست که ۴۳ کیلومتر باقیمانده این مسیر در مرحله تکمیل مطالعات بوده و عملیات اجرایی قطعه ۵ و ۶ در سال آینده آغاز خواهد شد.
وی بیان نمود: ۳۵ کیلومتر این محور ارتباطی سال آینده آماده بهره برداری شده و به زیر بار ترافیک خواهد رفت و با آغاز عملیات ۴۳ کیلومتر این مسیر که شامل تونل ها و پل هاست، انتظار می رود تا ۲ سال آینده به شکل کامل محور اردبیل – سرچم به شکل بزرگراه به زیر بار ترافیک برود.
معاون وزیر و رئیس شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی تلاش پیمانکاران توانمند را در تکمیل این مسیر ارتباطی خاطرنشان کرد و افزود: اداره کل راه و شهرسازی به جد پیگیر تکمیل این پروژه از محل منابع ملی و فاینانس بانکی است تا بتوان در این راه پرتردد ایمنی و آسودگی خاطر را برای هموطنان در سفرهای برون شهری فراهم نمود.


منبع:

1400/10/12
13:50:01
5.0 / 5
224
تگهای خبر: ارز , بانك , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما