نوسازی بافت های فرسوده با استفاده از ظرفیت تعاونی ها

نوسازی بافت های فرسوده با استفاده از ظرفیت تعاونی ها

هم پیما: تعاونی های توسعه محلی به منظور ساماندهی ظرفیت های محله و مشارکت در احیا و بازآفرینی محلات نوسازی و ساخت مسکن در ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور راه اندازی می شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بازسازی و نوسازی محله های ناکارآمد شهری همچون برنامه های دولت رئیسی در چارچوب راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن می باشد.
در هفته های گذشته مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تغییر کرده و محمد آیینی جایگزین مهدی عبوری شد.
به منظور تحقق برنامه های احیا و نوسازی بافت های فرسوده، حاشیه شهرها و به صورت کلی مناطق ناکارآمد، دولت در نظر دارد تا از ظرفیت تعاونی ها در این بخش استفاده کنند.
در این خصوص نشست مشترکی بین مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری و رئیس اتاق تعاون ایران با هدف همکاری برای ساماندهی متقاضیان مسکن بخصوص مستاجران در ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور در اتاق تعاون ایران برگزار شد.
محمد آئینی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران - ضمن اشاره به این که اتاق های تعاون با عنایت به در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی تولیدکنندگان مصالح ساختمانی آمادگی خویش را جهت پشتیبانی از نوسازی بافت های فرسوده و تأمین مصالح ساختمانی با قیمت مناسب اعلام نموده است، اظهارکرد: در این جلسه، مقرر شد تفاهمنامه مشترکی بین اتاق تعاون ایران، شرکت بازآفرینی شهری ایران و وزارت کشور جهت ساماندهی متقاضیان مسکن منعقد شود.
وی ادامه داد: همینطور مقرر شد در کل ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور تعاونی های توسعه محلی جهت ساماندهی ظرفیت های محلی برای نوسازی ساخت مسکن و مشارکت در توسعه و بازآفرینی محلات راه اندازی شود.
بنا بر اعلام شرکت بازآفرینی شهری ایران، طبق مطالعات و بررسی های صورت گرفته در سطح کشور ۲۰۲۰ محله کم برخوردار شناسایی شده که طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار با مشارکت کلیه دستگاه ها و سازمان های ذیربط و با کمک گرفتن از ظرفیت ساکنان محلات در حال انجام می باشد.
ازاین رو گزارش، وزارت راه و شهرسازی پیشبینی کرده که تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن حداقل یک و نیم تا دو سال طول بکشد؛ همینطور به ساکنان شهر تهران که روش خودمالکی را انتخاب کنند وام ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت در بافت فرسوده و شهرهای اطراف پرداخت می شود که از راه گروهی یا مشارکت با سازندگان مبادرت به ساخت و ساز می کنند.
منبع:

1400/10/03
20:26:09
5.0 / 5
221
تگهای خبر: بانك , توسعه , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما