بیشتر از ۳۰ میلیون واحد مسکونی، زیر پوشش بیمه حوادث طبیعی

بیشتر از ۳۰ میلیون واحد مسکونی، زیر پوشش بیمه حوادث طبیعی

مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی اظهار داشت: در اولین مرحله ۳۰ میلیون و ۵۰۲ هزار واحد مسکونی و سپس حدود ۸ میلیون واحد غیر مسکونی زیر پوشش بیمه حوادث طبیعی ساختمان قرار می گیرند.به گزارش هم پیما به نقل از صدا و سیما، رضا کاظمی تکلیمی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اظهار داشت: در مرحله نخست، ۳۰ میلیون و ۵۰۲ هزار واحد مسکونی و سپس به تدریج حدود ۸ میلیون واحد غیر مسکونی همچون ساختمان های کشاورزی، صنعتی، اداری و تجاری هم، زیر پوشش بیمه حوادث طبیعی ساختمان قرار می گیرند.
مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی درباره آیین نامه اجرایی قانون تأسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمانی اضافه کرد: این آیین نامه بر مبنای ماده ۱۵ این قانون از راه کمیسیون اقتصادی دولت به هیأت وزیران رفت.
وی ضمن اشاره به این که این قانون در ۲۵ ماده و ۶ فصل به تصویب هیأت وزیران رسید، افزود: این قانون، علاوه بر کلیات، به تکالیف صندوق و دستگاههای ذی ربط در مورد بیمه و تکالیف صندوق به بیمه مرکزی در جهت پرداخت خسارت به ذی نفعان و به نظارت بر انجام تعهدات صندوق و پوشش اتکایی بیمه پایه می پردازد.
کاظمی اضافه کرد: در مورد تاریخ اجرای این قانون، منتظریم تا دولت سهم حق بیمه خویش را بر مبنای ماده ۴ که بیشتر از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است به صندوق پرداخت کند.
وی افزود: همینطور منتظریم تا سهم حق بیمه که توسط وزارت نیرو و شرکتهای توزیع برق از راه درج در قبوض برق واحدهای مسکونی دریافت و به حساب خزانه واریز می شود، به حساب صندوق، واریز شود.
کاظمی اظهار داشت: البته چند استان واریز شده است و منتظریم خزانه داری کل کشور بقیه این مبلغ را بر مبنای قانون واریز نماید.
مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی ضمن اشاره به این که این بیمه، بیمه اجتماعی است، اضافه کرد: پارسال، حق بیمه این صندوق بر مبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی، ۱۰ هزار تومان در طول سال بود و این ۱۰ درصد حق بیمه بود و ۹۰ درصد آن بر عهده دولت بود که تابحال سهم خویش را به صندوق واریز نکرده است.

1400/09/25
11:04:20
5.0 / 5
302
تگهای خبر: جت , دستگاه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما