برگزاری مجدد نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی بعد از دو سال وقفه کرونائی

برگزاری مجدد نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی بعد از دو سال وقفه کرونائی

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران بعد از دو سال وقفه به سبب همه گیری بیماری کووید 19 (کرونا) باردیگر از سرگرفته می شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، درحالی که در دوسال گذشته بیشتر نمایشگاه ها در کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشده اند، حالا با انجام واکسیناسیون گسترده در کشور و گرفتن مجوزهای لازم از نهادهای مسئول و رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران، هم زمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش از تاریخ ۲۷ الی ۳۰ دی ماه سال ۱۴۰۰ در مرکز نمایشگاه های بین المللی این جزیره شروع به کار می کند.
این نمایشگاه که با حمایت شورای عالی دریایی کشور و سازمان بنادر و دریانوردی بعد از این دوره وقفه برگزار می شود، با استقبال گسترده فعالان داخلی و بین المللی روبه رو شده و در فضایی به وسعت ۱۸ هزار متر مربع انجام خواهد شد. در این نمایشگاه شرکت های داخلی و بین المللی محصولات، قابلیت های فنی و نوآوری های خودرا به بازدیدکنندگان عرضه می کنند.
معرفی ظرفیت های بالقوه و بالفعل کشور در حوزه تولید، تجاری و خدمات مربوط به صنایع دریایی و دریانوردی و گردشگری دریایی، شناسایی و معرفی موانع و نقاط ضعف موجود در این صنایع و تلاش در جهت جلب حمایت سازمان های دولتی ذیربط از دستاندرکاران این صنایع، ایجاد زمینه های مناسب بمنظور جذب سرمایه گذار وبهره گیری مناسب از ظرفیتهای موجود و آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوری ها وظرفیت های موجود در سایر کشورها و کوشش برای رسیدن به استانداردهای جهانی از اهداف اصلی این نمایشگاه اعلام شده است.
همچنین ایجاد ارتباط بین دانشگاه های دریایی و دریانوردی و صنایع و شرکت های دریایی، ایجاد و یا ارتقاء رویکرد صادرات محصول به سایر کشورها و ایجاد ارتباط تجاری با شرکای خارجی و همین طور جلب توجه مسئولان به لزوم توسعه دریامحور بعنوان یک ضرورت ملی و ایجاد ارتباط بین کانون های تولید فناوری و شرکت های دانش بنیان با صنایع دریایی از دیگر اهداف این نمایشگاه است.
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران در گروههای کالایی مربوط با بنادر و کشتیرانی، سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات دریایی، صنایع ساخت و تعمیر کشتی، خدمات دریایی و بندری، صنایع فراساحلی، تحقیقات و آموزش دریایی و شیلات و آبزی پروری، فعالان و صاحب نظران این حوزه را گرد هم می آورد.1400/09/22
12:32:02
5.0 / 5
5013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما