مدیركل راه و شهرسازی استان تهران پاسخ داد

برای تغییر شهر طرح نهضت ملی مسکن چه کنیم؟

برای تغییر شهر طرح نهضت ملی مسکن چه کنیم؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه تا کنون ۳۵۰ هزار نفر برای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران ثبت نام کرده اند اظهار داشت: متقاضیان ساکن تهران صرفاً می توانند شهرهای پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم را انتخاب کنند و اگر در انتخاب شهر اشتباه کرده اند می توانند آنرا اصلاح کنند یا انصراف بدهند و باردیگر نام نویسی کنند.


خلیل محبت خواه در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ثبت نام برای واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن (نهضت ملی مسکن) تا روز ۱۵ آذرماه ادامه دارد. تا کنون ۳۵۰ هزار نفر در استان تهران ثبت نام کرده اند و روند پالایش متقاضیان شروع شده است. افراد ساکن در تهران می توانند صرفاً برای شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و همینطور پاکدشت و رباط کریم تقاضا بدهند. کسانی که شهر خویش را اشتباه برگزیده اند نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند یا اگر این امکان وجود نداشت انصراف بدهند و باردیگر ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: برای سال اول ۱۵۵ هزار و ۵۵۵ واحد نهضت ملی مسکن برای استان تهران در نظر گرفته شده که تا چهار سال آینده، سالیانه حدود همین تعداد واحد تعریف می شود.

آورده دهکهای اول تا سوم ۲۰ میلیون، سایر دهکها ۴۰ میلیون تومان
محبت خواه درباره آورده متقاضیان واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار داشت: برای دهکهای اول تا سوم ۲۰ میلیون تومان آورده تعیین شده است. سایر دهکها ۴۰ میلیون تومان پرداخت خواهند کرد. قیمت واحدها هم بر مبنای متراژ یا تعداد طبقات، متغیر است. سقف تسهیلات برای پنج شهر پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم ۳۰۰ میلیون تومان است. البته اگر کسی در شهر تهران زمین داشته و قصد ساخت داشته باشد و همینطور از شروط پنجگانه نهضت ملی مسکن برخوردار باشد می تواند به ازای هر واحد ۴۵۰ میلیون تومان دریافت کند.

سازندگان در تحویل واحدها تاخیر داشته باشند جریمه می شوند
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، نرخ قراردادهای نهضت ملی مسکن با سازندگان را بر مبنای لیست بهای سالیانه دانست و اظهار داشت: به صورت مثال امسال بر مبنای لیست بهای ۱۴۰۰ با سازندگان قرارداد امضا می نماییم که هرچقدر طول بکشد نه تنها مشمول افزایش قیمت نخواهد شد بلکه اگر سازندگان در تحویل واحدها تاخیر داشته باشند مشمول جریمه می شوند. به صورت کلی بر مبنای تعداد طبقات، قراردادها بر مبنای مدت زمان ۱۲ تا ۲۴ ماه منعقد می شود.
محبت خواه تصریح کرد: از تمام انبوه سازان، سازندگان و کسانی که گرید کار دارند برای اجرای واحدهای جهش تولید و تأمین مسکن دعوت به همکاری می نماییم.
وی با اشاره به اینکه نقل و انتقال واحدهای نهضت ملی مسکن ممنوع می باشد اظهار داشت: آقایان مجرد بالای ۱۸ سال مجاز به ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن هستند اما زمان تحویل باید حتما متاهل باشند.1400/09/05
13:43:37
5.0 / 5
225
تگهای خبر: تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما