رئیس كل دادگستری هرمزگان اعلام كرد؛

صدور دستور ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی برنج در بندر شهید رجایی

صدور دستور ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی برنج در بندر شهید رجایی

رییس کل دادگستری هرمزگان دستور ترخیص فوری محموله 16 هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس را صادر کرد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، پس از دستور رییس قوه قضائیه برای رسیدگی به آخرین وضعیت کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان بازدیدهای سرزده ای را از بندر شهید رجایی انجام داد.
نامطلوب بودن وضعیت نگهداری کالاها در انبارهای سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رییس دستگاه عدلیه را برآن داشت تا در تاریخ ۱۰ آبان ماه در جلسه شورای عالی قوه قضائیه از وضعیت نگهداری این کالاها گلایه کرده و به دادستان کل کشور و سازمان بازرسی ماموریت داد تا بصورت مستمر این مساله را بررسی و تدبیری برای رفع اشکال نگهداری کالا در انبارها اتخاذ کنند.
بعد از ورود دستگاه قضا به موضوع نگهداری کالا در انبارهای سازمان امور تملیکی و گمرکات کشور، رییس کل دادگستری استان هرمزگان پیرو دستور رییس قوه قضائیه و بمنظور رفع مشکلات مردم به بررسی آخرین وضعیت کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات استان پرداخت و بر تخلیه و ترخیص کالاهای رسوبی موجود در انبارهای بندر شهید رجایی نظارت کرد.
در همین راستا جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان مربوطه همچون معاونان رییس کل دادگستری استان و مدیرکل سازمان بازرسی استان هرمزگان با موضوع بررسی آخرین وضعیت توربین های بادی مستقر در انبار شرکت ایران کشتی بحر، بررسی آخرین وضعیت کالاهای اساسی و رسوبی موجود در بنادر و گمرکات استان هرمزگان و بررسی آخرین وضعیت دپوی ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس انجام شد.
در اختتام این جلسه، ۱۰ مصوبه بمنظور تسریع در ترخیص کالاهای اساسی گرفته شد همچون آنکه مقرر گردید باتوجه به گزارش های ارائه شده در خصوص ورود چند کشتی حامل کالاهای اساسی و عدم ترخیص این کالاها به سبب مشکلات مربوط به تامین ارز، اداره کل غله و خدمات تجاری استان هرمزگان به قید فوریت، اقدام لازم بمنظور تحلیه و ترخیص کالاها انجام دهد.
همچنین قرار شد اداره کل پشتیبانی امور دام استان هرمزگان در اسرع وقت مشکلات مربوط به ۴ هزار تن ذرت وارد شده به کشور را به دادگستری استان هرمزگان اعلام نموده تا دستورات مقتضی صادر شود.
گارد و حراست بندر شهید رجایی بندرعباس نیز موظف شد تا در اسرع وقت میزان خروجی روغن های خوراکی از انبارهای موجود در بندر شهید رجایی استعلام و بررسی های لازم صورت گیرد.
بعد از برگزاری این جلسه علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان بصورت سرزده از انبارهای بندر شهید رجایی بندرعباس هم بازدید و دستور ویژه قضائی برای ترخیص فوری بیش از ۱۴۰ هزار تن روغن خوراکی و ۱۲ هزار تن برنج وارداتی دپو شده در بندر شهید رجایی را صادر کرد.
صالحی در ادامه از صدور دستور ویژه ای خطاب به اداره کل پشتیبانی و امور دام استان هرمزگان برای ترخیص ۴ هزار تن ذرت وارداتی آگاهی داد.
وی همین طور از استقرار یک قاضی در گمرکات و بنادر جهت رسیدگی به امور و رفع موانع قانونی در سریع ترین زمان ممکن هم آگاهی داد و تاکید کرد: به تمامی دادستان ها ماموریت داده شده است بصورت مستمر و حداقل هفته ای یک دفعه از گمرکات، بنادر و انبارهای سازمان اموال تملیکی بازدید نمایند.
همچنین رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اقدامات خود، دستور ترخیص فوری محموله بزرگ و ۱۶ هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس بمنظور ارسال آن به سراسر کشور را صادر کرد، اقدامی که با هدف کنترل قیمت ها صورت گرفت.
در همین راستا صالحی در تذکری به مدیران مربوطه بر این نکته اصرار کرد که دستگاه قضائی با هر نوع ترک فعل و سهل انگاری در تامین و ترخیص کالاهای مورد نیاز جامعه برخورد قاطعی خواهدنمود.

1400/09/02
16:16:51
5.0 / 5
99
تگهای خبر: ارز , بندر , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما