رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان:

بنرهای فراخوان نیروی کار درحال افزایش است و کسی مراجعه نمی کند

بنرهای فراخوان نیروی کار درحال افزایش است و کسی مراجعه نمی کند

اصفهان رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان اظهار داشت: صنعت به شدت نیازمند نیروی متخصص است و متاسفانه امروز به شدت بنرهای فراخوان نیروی کار در زمینه های مختلف درحال افزایش است و کسی مراجعه نمی نماید.پیام نجفی، امروز (شنبه-۲۹ آبان ماه) در همایش ملی پویش اشتغال، با اشاره به این که اردیبهشت ماه گذشته مقام معظم رهبری فرمودند «که یکی از کارهای دولت زمینه سازی برای اشتغال دانشجویان در دوران دانشجویی است» که این پیام، مسیر ما را در طرح پویش مشخص کرده است.

وی با اعلان اینکه دانشگاه آزاد از حدود دو سال پیش کار مشترکی را با اتاق تجاری آغاز کرد تا جریان ارتباط بین صنعت و دانشگاه از حرف، عملیاتی شود و این کار بر طبق طرح کلان دانشگاه پویش، پایش و رویش شد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان اظهار داشت: نخستین گام در طرح، پویش است که دانشجو همزمان با تحصیل درگیر با محیط کار و آموزش کار می شود و در این فضا با نیازهای محیط کار آشنا می شود و می کوشد از تمام داده هایی که به وی آموزش داده شده، در محیط کار به کار گیرد و به صورتی دانشجو با خلاءها و گلوگاه های محیط کار آشنا می شود.

وی افزود: در گام سوم که رویش است دانشجو که دوره های آشنایی با محیط کار را طی کرده و دوره های مختلفی را گذرانده، اقدام به ایجاد شرکت های نوپایی می کند که اینها نه از دل محیط کار که از دل دانشگاه ها شکل می گیرد.

نجفی با تاکید بر این که این شرکت های نوپا خلاهای بخش صنعت را برطرف می کنند، افزود: صنعت به شدت نیازمند نیروی متخصص است و متاسفانه امروز به شدت بنرهای فراخوان نیروی کار در زمینه های مختلف درحال افزایش است و کسی مراجعه نمی کند.

وی اشاره کرد: امروز یکی از اشکالات بنگاه های تولیدی ما کمبود نیروی کار متخصص است و متاسفانه جاذبه خیلی از رشته های تخصصی ما همچون معدن، نساجی، کشاورزی و... با وجود اینکه محیط کار به آنها نیاز است، درحال کاهش است و آگاهی ندارند که این رشته ها آینده کار دارد در صورتیکه کشور به چنین تخصص هایی نیاز دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با اشاره به این که امروز نیاز داریم سرفصل های آموزشی را متناسب با نیاز بنگاه های اقتصادی تغییر دهیم، اظهار داشت: بطور قطع حضور استادکاران صنعتی و خبره در آموزش های عملی می تواند بستر ساز این کار شود.

وی با اعلان اینکه امروز در کشور آمار دانشجویان همزمان مشغول به کار و تحصیل نسبت به دنیا رو به کاهش است، اظهار داشت: طرح پویش راهکاری برای قرارگیری آموزش جهت قرار گرفتن نیروی مسلط کار است.

به گفته نجفی، تخصیص کمک هزینه تحصیلی، آشنایی با محیط کار، شناسایی رشته تحصیلی، قرار گرفتن در اولویت استخدام و... همچون اهداف طرح پویش است.

وی اضافه کرد: هم اکنون طرح پویش در خیلی از استانها هچون زنجان، مرکزی، فارس، آذربایجان غربی، یزد و... در حال اجراست.
1400/08/29
20:31:10
5.0 / 5
128
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما