معاون روابط كار وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی:

سالانه حدود ۱۳ هزار حوادث ناشی از کار در کشور رخ می دهد

سالانه حدود ۱۳ هزار حوادث ناشی از کار در کشور رخ می دهد

لرستان معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سالانه حدود 13 هزار حوادث ناشی از کار در کشور رخ می دهد.


علی حسین رعیتی فرد در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: متأسفانه بسیاری از صنایع ما نیاز به روز شدن دارد اگر از لحاظ دستگاه و هم از لحاظ دانش فنی و تجهیزات به روز شود هم موجب راندمان بیشتر در عرصه تولید می شود و هم مسائل ایمنی آن کاهش می یابد.
وی اشاره کرد: امیدوار هستم این اتفاق بیفتد و صنایعی که حساس هستند بتوانند خودشان را ارتقا دهند و از دانش روز جهان نیز استفاده کنند.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: برای صیانت از نیروی کار در کشور تلاش می نماییم علاوه بر نیروی بازرسی که داشته ایم یکسری نیروی جدید آموزش دهیم و از ظرفیت آنها استفاده نمائیم چون بازرسین کار با حکم وزیر منصوب می شوند و وضعیت خاصی دارند و حتما باید مستخدم دولت باشند امیدواریم بتوانیم از ظرفیت گسترده تری برای ایمنی و صیانت از نیروی کار استفاده نمائیم وزیر بر این مسئله تاکید کرده و این اتفاق خواهد افتاد.
رعیتی فرد افزود: در کل کشور سالانه حدود ۱۳ هزار حوادث ناشی از کار داریم که متأسفانه ۷۰۰ الی ۸۰۰ مورد آن منجر به فوت می شود.
وی بیان کرد: کرونا در زمینه اقتصاد دنیا اثر گذاشت علاوه بر کرونا ما تحریم شدید هم داشتیم ولی جامعه کارگری و کارفرمایی تلاش کردند که در جنگ اقتصادی چرخ تولید متوقف نشود.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: کارفرمایان با رعایت پروتکلهای بهداشتی و حمایت های که از کارگران داشتند این صورت گرفت ما در کشور هیچ کارخانه ای براثر کرونا تعطیل نشد بیشتر کارگران واکسن را تزریق کرده اند و امید می رود با رعایت پروتکل ها مشکلی پیش نیایید.
رعیتی فرد اظهار نمود: طبق ماده ۹۵ قانون کار، نظارت مستمر بر حوزه ایمنی کار بر عهده کارفرمایان است که باید شرایط صیانت از کارگران را بطور دقیق بررسی نمایند.
وی با اشاره به جان باختن یک کارگر کارخانه فروآلیاژ ازنا در هفته گذشته اضافه کرد: ایمنی محیط کار (HSE) کارخانه نیاز به نظارت بیشتری دارد، آموزش های مستمر کارگران باید در دستور کار باشد و سیستم حاکمیتی موظف به بازرسی و نظارت مستمر است تا شاهد حوادث ناشی از کار نباشیم.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: در حادثه رخ داده، نکات ایمنی حین کار رعایت نشده بود و در صورتیکه می بایست ارتباط بین اپراتور جرثقیل و پایین صورت می گرفت فضای ایمنی لازم نیز برای کارگر فراهم نبوده است.
رعیتی فرد اشاره کرد: ایران هفته گذشته به مقاوله نامه (پیمان نامه) سازمان جهانی کار پیوست که این ظرفیت جدیدی خواهد بود تا بتوانیم حوزه کار را ارتقا دهیم و از دانش روز استفاده نمائیم.
وی افزود: این سفر با دستور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دیدار با کارگران کارخانه فروآلیاژ صورت گرفته است و تلاش می شود شرایط صیانت از کارگران فراهم گردد.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: طبق قانون کار، کارگران از فواید مشاغل سخت و زیان آور استفاده می کنند و مسائل کارگاه هایی که نیاز است در ردیف این مشاغل قرار بگیرند بررسی خواهد شد.1400/08/25
10:12:22
5.0 / 5
150
تگهای خبر: آموزش , تولید , جت , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما