در گفت وگو با هم پیما اعلام شد

جزئیات بارش باران و برف در جاده های کشور

جزئیات بارش باران و برف در جاده های کشور

هم پیما: مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره ورود سامانه بارشی به کشور اظهار داشت: این سامانه بارشی که بر مبنای پیشبینی های صورت گرفته از شمال غربی وارد کشور شده و ارتفاعات اردبیل، البرز، قزوین، تهران و جنوب مازندران را درگیر برف کرده است. در این شرایط مردم حتما همه اصول و الزامات سفرهای زمستانی را پیش از انجام آن رعایت نمایند.


فرهاد مهریاری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: این سامانه بارشی که اخطار آنرا سازمان هواشناسی داده بود از شمال غربی کشور وارد شد، اما خوشبختانه دمای هوا را کاهش نداد. این سامانه بارشی ارتفاعات اردبیل، البرز، قزوین و تهران و جنوب مازندران را درگیر برف کرد که میتوان به بارش برف در محور هراز و چالوس محدوده (شهرستانک) اشاره نمود اما با حضور عوامل راهداری و البته افزایش دما بعد از بارش برف، مشکل خاصی در محورهای مواصلاتی مذکور به وجود نیامد.
وی ادامه داد: از همه مردم می خواهیم پیش از آغاز سفر همه الزامات مسافرت های زمستانی را رعایت نمایند. بعنوان مثال با اطلاعات کافی از شرایط آب و هوایی وارد جاده ها شوند، وضعیت محورهای مواصلاتی را از منابع مطمئن چک کنند و تجهیزات زمستانی را همراه خود داشته باشند.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: مردم حتما پیش از آغاز سفر در چنین روزهایی باید از سلامت ماشین خود مطمئن باشند، بعنوان مثال باید شیشه ها و برف پاک کن های خودرو و دیگر بخش های مکانیکی و برقی وسیله نقلیه خویش را چک کنند، همینطور همراه داشتن تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ الزامی است، چون که سفر در این ایام یعنی حرکت کردن در جاده های لغزنده؛ ازاین رو مردم باید آمادگی کامل برای این سفرها را داشته باشند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید. از طرفی باید از راه درگاه های اینترنتی سازمان هواشناسی و سازمان راهداری اطلاعات جاده ها را به صورت آنلاین دریافت نمایند.
مهریاری اعلام نمود: این سامانه بارشی درحال خارج شدن از شرق کشور است و احیانا تا دو روز آینده به صورت کامل خارج خواهد شد و خوشبختانه تابحال مخاطره خاصی برای مردم و محورهای مواصلاتی نداشته است.
منبع:

1400/08/15
12:18:16
5.0 / 5
188
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما