وزیر راه و شهرسازی:

۱۴ هزار کیلومتر شبکه ریلی داریم

۱۴ هزار کیلومتر شبکه ریلی داریم

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه آهن در ایران وجود دارد، اظهار داشت: با این تفاسیر کمبود لوکوموتیو مشکل جدی در حوزه ناوگان ریلی کشور است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، رستم قاسمی غروب پنجشنبه در جلسه شورای اداری سمنان به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن بیان این که بالغ بر ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه آهن در کشور وجود دارد، اظهار داشت: اساسا در چنین شبکه گسترده ای مشکلاتی هم وجود دارد که می کوشیم با همکاری سایر وزارت خانه و دستگاه ها این موانع توسعه شبکه ریلی را رفع نماییم.
وی بابیان این که کمبود لوکوموتیو مشکل جدی در حوزه ناوگان ریلی کشور است، اضافه کرد: در مورد نوسازی ناوگان ریلی تفاهمنامه ای با وزارت صمت منعقدشده است که امیدواریم این مهم بتواند سهمی در بهبود کیفیت خدمات دهی به استفاده کنندگان از خط راه آهن داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی بابیان این که دو میلیون واحد مسکونی در کشور ایجاد می شود تا وعده چهار میلیون مسکن طی چهار سال رئیس جمهور تحقق یابد، اظهار داشت: سهم استان سمنان در این طرح هفت هزار مسکن در نظر گرفته شده است.
قاسمی بابیان این که چهار هزار میلیاردریال اعتبار سفر ریاست جمهوری برای رفع نقصها راه ها و تکمیل پروژه های نیمه تمام استان سمنان اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: این اعتبارات باید در مسیرهای سمنان- فیروزکوه، آزادشهر- شاهرود، تقاطع غیرهمسطح آرادان، مسیر آستانه- دیباج و دیگر راه های حادثه خیز استان سمنان هزینه شود.
وی بابیان این که طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان شاید بتواند در حل فرونشست های زمین این خطه اثرگذار باشد، اضافه کرد: برداشت بی رویه منابع زیرزمینی منجر به ایجاد مشکل فرونشست زمین شده است که با عنایت به کاهش بارش باران و ذخیره سدها در بلند مدت انتقال آب گریز ناپذیر خواهد بود.


منبع:

1400/08/14
17:02:37
5.0 / 5
225
تگهای خبر: توسعه , حادثه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما