تا پایان مهرماه؛

مهلت ثبت نام تهرانی ها در سامانه املاک و اسکان تمدید گردید

مهلت ثبت نام تهرانی ها در سامانه املاک و اسکان تمدید گردید

هم پیما: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: مالکان و مستأجران ساکن در استان تهران تا آخر مهر ۱۴۰۰ مهلت ثبت نام و خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان کشور دارند.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه اضافه کرد: ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان باعث ایجاد شفافیت اطلاعاتی در حوزه مسکن، دریافت تصمیمات سیاستی صحیح و در نهایت تسهیل فرایند خانه دار شدن تمامی اقشار جامعه می شود.
وی افزود: از طرفی با ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان زمینه ایجاد سرشماری برخط نفوس و مسکن، تنظیم گری در بازار مسکن و امکان اجرای سیاست های مطلوب دولت همچون اعمال مالیات یا پرداخت یارانه های هدفمند فراهم می شود.
محبت خواه افزایش دقت برنامه ریزی اقتصادی در بخش مسکن را از دیگر مزایای ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان عنوان نمود و افزود: با ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان فروش یا اجاره یک واحد مسکونی به چند فرد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: در صورت ثبت نکردن اطلاعات ملک و برابر الزامات قانونی، آن واحد مسکونی خالی تلقی می شود و برای آن ملک برگه مالیاتی صادر و در صورت پرداخت نشدن مالیات، مالک مشمول جرایم مالیاتی می شود.

وی خاطرنشان کرد: همینطور هر زمان که احتیاج به دریافت مفاصا حساب مالیاتی برای ملک مورد نظر باشد، مالک آن واحد مسکونی مکلف به پرداخت جرایم مالیاتی در مورد ملک خواهد بود و از آنجائیکه میزان مالیات مربوطه از ۶ تا ۱۸ برابر مالیات بر اجاره تعیین شده است، رقم مالیات متعلقه بسیار قابل توجه بوده و مالک متضرر می شود.

محبت خواه خاطرنشان کرد: به باعث قانون عرضه خیلی از خدمات همچون افتتاح حساب، صدور چک، خرید انشعابات برق، آب و فاضلاب منوط به ثبت اطلاعات در سامانه بوده و خیلی از خدمات بر مبنای آدرس مندرج در سامانه به ساکنان عرضه می شود ازاین رو ثبت نکردن اطلاعات و خوداظهاری در سامانه امکان دارد مشکلات عدیده ای برای خانوارها (چه ساکن و چه مالکی که خوداظهاری نکرده باشد) در استفاده از خدمات ایجاد نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: از دیگر تبعات ناشی از ثبت نکردن اطلاعات ملک، این است که وزارت نیرو مکلف است تعرفه برق کنتور این املاک را در بالاترین پلکان قیمتی محاسبه کند.

1400/07/13
23:53:10
5.0 / 5
433
تگهای خبر: بازار , خدمات , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما