معاون وزیر راه و شهرسازی:

12 هزار و 500 مسکن برای خانواده های شهدا و ایثارگران راه اندازی می شود

12 هزار و 500 مسکن برای خانواده های شهدا و ایثارگران راه اندازی می شود

هم پیما: مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از راه اندازی 12 هزار و 500 واحد مسکونی برای خانواده های شهدا و ایثارگران آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی اظهار داشت: شرکت عمران شهرهای جدید بعنوان قسمتی از دولت بمنظور رفع دغدغه مسکن این اقشار، تامین مسکن و راه اندازی ۱۲ هزار و ۴۴۶ واحد در شهرهای جدید برای مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران را در دستور کار قرار داده است.
وی توضیح داد: اکنون در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، صدرا، سهند، بینالود، بهارستان و فولادشهر درحال ساخت ۱۲ هزار و ۴۴۶ مسکن برای مجموعه ایثارگران هستیم که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد؛ برخی به ۶۰ درصد پیشرفت رسیده و بعضی واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: در پرند ۹۲۴ واحد، در هشتگرد ۶۳۴، صدرا ۱۰۰، سهند ۲۵۰، بینالود ۶۴۰، بهارستان ۳۳۹۸ و فولادشهر ۶۵۰۰ واحد به مرحله توافق رسیده که از کل این تعداد، زمین ۹۹۲۷ واحد تامین و ۶۷۱۹ واحد به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.
وی اظهار داشت: پروژه ها در مراحل مختلفی از تأیید نقشه، فوندانسیون یا پیشرفت ۳۰ تا ۶۰ درصد قرار دارد. برخی در مرحله انتخاب پیمانکار است. تعدادی نیز از واحدهای آماده مسکن مهر بوده که واگذار شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: دوره جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس ایران نمونه بی بدیلی در دنیا بشمار می رود که بدون شک عامل توفیق آن نیز در این جنگی نابرابر وجود نیروی انسانی مخلص در مقابل قدرت سازماندهی شده دشمن بوده است.
طاهرخانی همین طور عنوان کرد: نکته قابل توجه در این عرصه آنست که رشادت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس اجازه نداد تا ساختار کشور باتوجه به درگیر جنگ شدن بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گرفتار خلل شود که ما این امر را مدیون شما رزمندگان هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی وظیفه امروز را در مقابل خدمات وصف ناپذیر ایثارگران در شهرهای جدید تامین مسکن ویژه ایثارگران نام برد و اضافه کرد: با برنامه های مشخصی که در این خصوص به شرکت های تابعه ابلاغ گردیده است بایستی نظارت دقیق بر انجام صحیح و فوری این امر را جزو اولویت های کاری شهرهای جدید قرار دهیم چونکه فداکاران عرصه دفاع مقدس نباید از نظر معیشتی که مسکن جزو اصلی آنست گرفتار مشکل باشند.


منبع:

1400/07/08
11:03:41
5.0 / 5
339
تگهای خبر: خدمات , ساخت , شركت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما