معاون وزیر راه :

ادعای بانکها در مورد اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تأیید نیست

ادعای بانکها در مورد اتمام اعتبار وام ودیعه مسکن مورد تأیید نیست

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: ادعای بانکها در مورد اتمام اعتبار تسهیلات ودیعه مسکن مورد تأیید نیست و هنوز بخش زیادی از اعتبار منظور شده، باقی مانده است.محمود محمودزاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره صورت های مالی بانک عامل بخش مسکن که اخیراً از راه سامانه کدال انتشار یافته است، اظهار داشت: پیشنهادهایی در مورد افزایش سرمایه این بانک در مجمع عمومی سالیانه آن هفته گذشته عنوان شد.
وی اضافه کرد: بانک تخصصی بخش مسکن درحال آماده کردن خود برای طرح جدید ساخت یک میلیون واحد مسکونی است؛ چون طبیعتاً بیشترین بار اجرایی این برنامه، روی دوش بانک عامل بخش مسکن خواهد بود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد منفی شدن صورت های مالی این بانک اظهار داشت: این مورد دائمی است و هر سال در مجامع عمومی این اتفاقات می افتد؛ بیشتر یک بهانه است برای گرفتن مجوز افزایش سرمایه.
وی درباره وام ودیعه مسکن هم اظهار داشت: یکی از علل تمدید اعطای وام ودیعه مسکن، در نظر گرفتن مستأجرانی است که در نیمه دوم سال قرارداد اجاره مسکن دارند؛ بنابراین تصویب گردید که قراردادهای نیمه دوم سال هم مشمول این تسهیلات می شوند.
محمودزاده خاطرنشان کرد: اگر این مورد در ستاد ملی کرونا به تصویب برسد، آنهایی که نیمه دوم سال جاری قرارداد اجاره امضا کنند، می توانند در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن به آدرس tem.mrud.ir ثبت نام کنند؛ هم اکنون هم این سامانه قطع نیست و امکان ثبت نام وجود دارد.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا بانکها اعلام می کنند که اعتبار آنها به اتمام رسیده است؟ اظهار داشت: این مسأله مورد تأیید ما نیست؛ یک برداشت اشتباه بانکها داشتند در مورد سهمیه های وام ودیعه مسکن؛ ما هم با بانک مرکزی مکاتبه ای کردیم و بانک مرکزی هم اخیراً ابلاغیه ای به سیستم بانکی و ۱۵ بانک و مؤسسه اعتباری مجری وام ودیعه مسکن داشت و اصلاح این مورد را از آنها درخواست کرده است که بزودی این مسأله مرتفع می شود چون عددی که بعنوان سقف وام ودیعه در نظر گرفته شده است (۱۰ هزار میلیارد تومان) هنوز بخش زیادی از آن باقی مانده است و کمبودی نداریم.
محمودزاده درباره تضامین درخواستی بانکها از متقاضیان وام ودیعه مسکن اظهار داشت: این مسأله جزو دستورالعمل های داخلی بانک هاست؛ با این وجود از بانک مرکزی به صورت مکتوب درخواست کرده ایم که از بانکهای عامل بخواهند تا حداقل ضمانت های لازم را برای متقاضیان در نظر بگیرند.

1400/07/06
10:58:55
5.0 / 5
497
تگهای خبر: بانك , ساخت , سیستم , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما