بهره مندی 6300 کارفرما از مشوق های بیمه ای

بهره مندی 6300 کارفرما از مشوق های بیمه ای

برپایه آمارها تابحال بیشتر از ۱۹ هزار نفر از متقاضیان کار واحد شرایط در طرح مشوق بیمه ای ثبت نام کرده و بیشتر از ۶۳۰۰ کارفرما از مزایای طرح مشوق بیمه ای برخوردار شدند.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، طرح اعمال مشوق های بیمه کارفرمایی برپایه بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف تحرک بخشی به بازار کار به اجرا درآمده است.

این طرح برای پشتیبانی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای صدمه دیده از شیوع کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه و ابلاغ و در دستور کار قرار گرفت.

کارفرمایان کارگاه ها و موسسات مشمول در صورت به کارگیرب نیروی کار جدید از مشوق های بیمه ای به مدت دو سال بهره مند خواهند شد.

مشوق بیمه، وجهی معادل حق بیمه سهم کارفرما بعلاوه ۳ درصد سهم بیمه بیکاری است که درچارچوب دستورالعمل طرح، ماهانه به حساب کارفرما واریز می شود؛ در واقع ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از جانب شورایعالی کار بابت مشوق بیمه ای در نظر گرفته شده که توسط دولت به حسابکارفرما واریز شده و وزارت کار وظیفه نظارت بر آنرا برعهده دارد.

منبع:

1400/07/04
20:38:50
5.0 / 5
332
تگهای خبر: اشتغال , بازار , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما