معرفی ۷ طرح فناورانه صنعت ساختمان به سرمایه گذاران

معرفی ۷ طرح فناورانه صنعت ساختمان به سرمایه گذاران

در سی امین رویداد دوشنبه های استارت آپی 7 طرح فناورانه حوزه صنعت ساختمان به سرمایه گذاران معرفی گردید.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در رویداد دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی که امروز بصورت آنلاین برگزار شد، ۷ تیم استارت آپی و دانش بنیان طرح های نوآورانه خودرا به سرمایه گذاران ارائه کردند که به این شرح است:
تولید سیمان ژئوپلیمری و برق سبز
امیربهادر مرادی خو، مجری طرح ساخت چندین نوع سیمان ژئوپلیمری و هیدرولیکی با بهره گیری از ضایعات را محصول این شرکت دانست و اظهار داشت: علت اصلی تغییر آب و هوا پدیده گرمایش زمین ناشی از انتشار گاز CO۲ است و در بین آلاینده های هوا، سیمان پرتلند مسوول مستقیم ۱۰ درصد کل انتشار گازهای گلخانه ای است.
وی افزود: برای حل این چالش مبادرت به تولید سیمانی برمبنای ضایعات کشاورزی کردیم. تولید برق سبز از پروسه تولید این سیمان از دیگر محصولات جانبی است.
مرادی خو اشاره کرد: برای توسعه این طرح نیاز به سرمایه گذاری ۲ میلیارد تومانی است.
سامانه های یکپارچه نیازمندی های ساختمان
ایمان رادمنش، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان درباره سامانه های یکپارچه نیازمندی های ساختمان اظهار داشت: نبود شفافیت در پروسه اداره ساختمان موجب ایجاد مشکلاتی در مجتمع های مسکونی شده است که برای حل این مشکل سامانه مدیریت مالی ساختمان ها را طراحی کردیم که در قالب آن هزینه های ساختمان بصورت شفاف مدیریت می شود.
وی کنترل هوشمند برای مدیریت آب مشترک را از دیگر راهکارهای شفاف سازی در اداره مجتمع های مسکونی عنوان نمود و تصریح کرد: درایور درب پارکینگ برای کنترل ورود و خروج از در پارکینگ با بهره گیری از نرم افزار از دیگر خدمات این سامانه است.
بگفته این محقق برای توسعه این محصول نوآورانه نیاز به سرمایه ۱۲ میلیارد تومانی است.
هوشمندسازی ساخت و ساز
امیر علیزاده، مدیر یکی از شرکت های فناور درباره هوشمندسازی ساخت و ساز اظهار داشت: برمبنای آمارهای جهانی از هر ۵ نفر فعال در بخش صنعتی یک نفر از بخش صنعت ساختمان است و ۹۸ درصد از پروژه های بزرگ از هزینه شدن بیش از ۳۰ درصد نسبت به برآوردهای اولیه رنج می برند.
وی با اعلان اینکه این اعداد در کشور در بزرگتر است، اظهار نمود: برای حل این چالش ابزارهای پوشیدنی می تواند تا ۸۲ درصد در افزایش ایمنی موثر باشد و در این راستا گجت هایی را طراحی کردیم.
علیزاده نرم افزاری برای تعریف پروژه های ساخت و ساز، تعریف اعضای پروژه، کلاه ایمنی و دستبند برای پایش علائم حیاتی افراد، ردیاب هوشمند برای ردیابی وسایل نقلیه، تحلیلگر هوشمند جهت بررسی میزان رطوبت و مقاومت بتن و سوئیچ هایی برای کنترل بخش های مختلف را همچون گجت های طراحی در این سامانه عنوان نمود.
بگفته وی برای توسعه این محصول نیاز به یک میلیارد تومان سرمایه گذاری است.
سازه های پیش ساخته برای شرایط بحرانی
احسان خواجویی، مجری طرح سازه های پیش ساخته برای شرایط بحرانی ایده اولیه این طرح را مربوط به زلزله بم در سال ۸۲ دانست و اظهار داشت: در وضعیت بحرانی اسکان موقت یکی از دغدغه های اصلی مسئولان است، بدین جهت طرح سازه های بتنی پیش ساخته را طرح کردیم.
وی ادامه داد: بر طبق این طرح سازه های بتنی را طراحی کردیم که در زمان کمی قابل عرضه به ساکنان مناطق در وضعیت بحرانی است.
بگفته وی برای توسعه این طرح نیاز به ۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری است.
سازه های پیش ساخته پیچ و مهره ای
سید مجید رئوفی از پژوهشگران طرح سازه های پیش ساخته پیچ و مهره ای با اشاره به چالش ها و ضعف ها در ساخت و سازهای موجود، اظهار داشت: ما برای حل این چالش سازه هایی پیش ساخته با رویکرد اتصالات پیچ و مهره را اجرائی کردیم.
وی کاهش هزینه و زمان ساخت تا ۸۰ درصد، کاهش نیروی انسانی، کاهش آلایندگی های زیست محیطی را از مزایای این سازه ها عنوان نمود و تصریح کرد: این سازه ها قابلیت جمع آوری و نصب مجدد را دارد.
بگفته وی برای توسعه این طرح نیاز به ۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری است.
پلتفرمی برای سرمایه گذاری دیجیتال در بخش مسکن
مهران صدقی مجری طرح اظهار داشت: در این طرح پلتفرمی برای سرمایه گذاری اشتراکی با بهره گیری از فناوری بلاکچین و قراردادهای هوشمند پیاده سازی شده است.
بگفته مجری طرح برای توسعه این پروژه نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری است.
مدیریت پروژه با وب نرم افزار
امین برزوئیان یکی دیگر از ارائه دهندگان طرح های نوآورانه در این رویداد، با اشاره به چالش های مدیریت پروژه ساختمان سازی از ارائه نرم افزاری دراین زمینه آگاهی داد و اظهار داشت: برای توسعه این نرم افزار نیاز به ۱۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری است.1400/06/30
07:56:00
5.0 / 5
408
تگهای خبر: ابزار , توسعه , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما