چند نفر کمک ودیعه مسکن گرفتند؟

چند نفر کمک ودیعه مسکن گرفتند؟

به گزارش هم پیما دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی از پرداخت کمک ودیعه مسکن به بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر تابحال اطلاع داد.


علیرضا قیطاسی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: همه بانکها وام کمک ودیعه مسکن را پرداخت نمی کنند و از بین بانکهای عضو شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی تنها پنج بانک ملی، ملت، تجارت، صادرات و سپه این تسهیلات را می پردازند که باقی بانکهای عامل خصوصی هستند و شامل بانک شهر، آینده، اقتصاد نوین، پاسارگاد، پارسیان، سامان، کارآفرین، موسسه اعتباری ملل و گردشگری می شود.
وی ادامه داد: بانکهای عامل شامل دولتی و خصوصی برپایه مقررات، بخشنامه ها و تفاهمی که با وزارت راه و شهرسازی دارند، درحال پرداخت کمک ودیعه مسکن هستند و امکان دارد از بین بانکهای عامل سهمیه خود برای ودیعه مسکن را پرداخت کرده باشد و افراد نتوانند در بعضی استان ها آن بانک را بعنوان بانک عامل در سامانه ثبت نام ودیعه مسکن انتخاب کنند.
دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی با تاکید براینکه متقاضیان ودیعه مسکن برای دریافت این وام به شعب رجوع نکنند، اظهار داشت: تابحال بانکهای عضو شورای هماهنگی بانکهای دولتی و نیمه دولتی که بانک عامل پرداخت کمک ودیعه مسکن هستند، به بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر این وام را پرداخت کرده اند که سهم بانکهای ملی، ملت، سپه، تجارت و صادرات به ترتیب بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر، بیشتر از ۴۰ هزار نفر، حدود ۴۰ هزار نفر، حدود ۴۰ هزار نفر و حدود ۲۰ هزار نفر است.
طبق این گزارش، از سال قبل طرح پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بعنوان یکی از برنامه های ستاد ملی کرونا به اجرا درآمد که سال گذشته مبلغ این وام در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود، اما برای سال جاری افزوده شد و سقف وام ودیعه مسکن در تهران از ۵۰ به ۷۰ میلیون تومان و در دیگر کلانشهرها و سایر شهرها هم به ترتیب ۴۰ و ۲۵ میلیون تومان شد.
در این بین، متقاضیان وام ودیعه مسکن می توانند تا آخر شهریور سال جاری در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام و بانکها ملزم هستند که تا آذر ماه این تسهیلات را پرداخت کنند.
منبع:

1400/06/28
20:19:24
5.0 / 5
379
تگهای خبر: بانك , صادرات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما