موافقت کمیسیون عمران با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی

موافقت کمیسیون عمران با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی

هم پیما: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت آگاهی داد.


عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون کلیات لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وضعیت حمل و نقل عمومی یکی از معیارهای مهم برای ارزیابی میزان توسعه یافتگی یک کشور است اما متاسفانه در داخل کشور شاهد مشکلات بسیار زیادی در این عرصه هستیم. بعد از بررسی و بحث پیرامون این لایحه اعضای کمیسیون با کلیات آن موافقت کردند.
ایشان سپس اظهار نمود: همین طور در جلسه امروز کلیات طرح کاهش تعرفه بنگاه های معاملاتی نیز مورد بررسی قرار گرفت. ما شاهد می باشیم که وابستگی حق الزحمه ای بنگاه های معاملات ملکی با قیمت ملک زمینه افزایش قیمت مسکن را فراهم می آورد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در نهایت اعضای کمیسیون عمران مجلس با کلیات این طرح موافقت کرده و قرار شد در کمیته مخصوص این طرح به نحوی مورد بررسی و چکش کاری قرار گیرد که رابطه تعرفه بنگاه های معاملاتی با قیمت ملک قطع شده و شیوه دیگری برای دریافت حق الزحمه آنها تعیین شود.
وی ادامه داد: در ادامه کلیات طرح اصلاح ماده 101 قانون شهرداری ها مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت اعضای کمیسیون با کلیات آن مخالفت کردند.
منبع:

1400/06/22
11:02:19
5.0 / 5
119
تگهای خبر: ارز , توسعه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما