معاون سازمان هواپیمایی كشوری پاسخ داد

چرا محدودیت ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین رعایت نمی شود؟

چرا محدودیت ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین رعایت نمی شود؟

به گزارش هم پیما معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: در پروازهای اربعین مانند دیگر پروازهای خارجی همه مسافران باید پاسخ منفی تست PCR را همراه خودشان داشته باشند و بنا بر این نیازی به رعایت کردن محدودیت پذیرش 60 درصدی در این پروازها نیست.ابوالقاسم جلالی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی در خصوص این که باتوجه به توافق کشورهای ایران و عراق برای پذیرش ۳۰ هزار زائر ایرانی بوسیله فرودگاه بین المللی این کشور، چرا پروتکل هایی مانند فاصله گذاری و پذیرش ۶۰ درصدی مسافران در این پروازها رعایت نمی گردد، اظهار نمود: با توجه به این که تمام مسافران باید ۷۲ ساعت پیش از انجام پرواز، پاسخ منفی تست PCR را گرفته باشند و آنرا عرضه کنند، نیازی به رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی در پروازهای اربعین مانند دیگر پرواز های خارجی نیست.

وی اضافه کرد: بیشتر کشورهای اروپایی برای پروازهای خود پروتکل هایی مانند تست منفی PCR یا کارت واکسن را در دستور کار خود قرار داده و رعایت می کنند و دراین زمینه هیچ مشکلی هم برایشان پیش نمی آید. ما نیز برای پروازهای خارجی این پروتکل ها را مدنظر قرار داده ایم و نگرانی از این بابت برای زوار ایرانی وجود ندارد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: اگر در پروازهای داخلی محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافران رعایت می شود به این علت است که نمی توان برای این پروازها از مسافران تست منفی PCR گرفت و وزارت بهداشت چنین پروتکلی را به ما ابلاغ نکرده است. بدین سبب جای نگرانی دراین زمینه نیست چونکه در پروازهای اربعین مانند دیگر پروازهای خارجی به غیر از محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر همه پروتکلهای بهداشتی مانند استفاده الزامی از ماسک در این پروازها و غربالگری و تب سنجی همه مسافران به دقت رعایت می شود.

منبع:

1400/06/21
10:04:39
5.0 / 5
412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما