رئیس جدید بنیاد مسكن:

بنیاد مسکن سالانه 400 هزار واحد مسکونی می سازد

بنیاد مسکن سالانه 400 هزار واحد مسکونی می سازد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از واگذاری ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی ذیل طرح یک میلیونی دولت سیزدهم به این بنیاد اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، اکبر نیکزاد ثمرین امروز در مراسم معارفه خود بعنوان رئیس جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز اولین روز کاری خویش را آغاز کردم، اظهار داشت: قبل از ورود به مراسم معارفه بر سر مزار مادرم، شهدا و مرحوم تابش رفتم.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن ۲۱ فروردین ۵۸ با فرمان تاریخی حضرت امام شروع به کار کرد، من بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد بنیاد مسکن شدم. در سخت ترین شرایط در زمان دفاع مقدس مشغول بازسازی واحدهای جنگ زده بودیم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این نهاد را نعمتی برای جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: بنیاد مسکن یک ریال هزینه جاری بر دوش دولت ندارد و بار سنگین بازسازی ناشی از حوادث طبیعی را هم به دوش می کشد این در شرایطی است که هم زمان ساخت مسکن و راهسازی برای روستاها را هم پیگیری می کند اما همواره آماده است تا هر حادثه ای رخ دهد بلادرنگ وارد حوزه بازسازی شود.
نیکزاد به ساخت و نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال نیمی از خانه های روستاهای کشور بازسازی شده اند و اگر اقدام را بنیاد مسکن پیگیری نمی کرد حالا شاهدیم که با زلزله های بالای ۵ ریشتر هیچ کشته ای در روستاها نداریم.
وی اجرای بعضی از طرح ساخت یک میلیون مسکن دولت سیزدهم از جانب بنیاد مسکن را یادآوری کرد و اضافه کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از سالم ترین نهادهای کشور است و شورای مرکزی این بنیاد بر عملکرد آن نظارت دارد.
در حاشیه این مراسم نیکزاد با اشاره به اینکه مقرر است از این پس بنیاد مسکن سالانه علاوه بر ۲۰۰ هزار واحد روستایی به دستور وزیر راه و شهرسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر را هم بسازد، بیان نمود: مجموعاً سالانه ۴۰۰ هزار واحد از طرح ساخت یک میلیون مسکن دولت سیزدهم بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: با وزیر راه و شهرسازی توافق کردیم اگر در شهرهای بالای صد هزار نفر هم شهری احتیاج به کمک بنیاد داشت برای ساخت مسکن آن شهرها هم وارد عمل شویم.
وی تصریح کرد: در چند روز اخیر با همکاران و مدیران استانی بنیاد مسکن مبحث ساخت ۴۰۰ هزار واحد را پیگیری کرده ایم که قرار شد تأمین مصالح، همکاری شهرداری ها و همکاری نظام مهندسی برای ساخت این تعداد واحد جذب شود و مشکلی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی نخواهیم داشت.
وی با تکیه بر این که در اجرای این ساخت و سازها سلیقه مردم اعمال می شود اظهار داشت: این ۴۰۰ هزار واحد را هم با محوریت مردم اجرا می نماییم. وام ارزانقیمت خواهیم داد، مصالح ساختمانی به وفور در اختیار عاملان فروش قرار می گیرد همینطور با شهرداری ها بر سر تخفیف صدور پروانه ساختمانی و نظام مهندسی ها بر سر تخفیف تعرفه های نظام مهندسی توافقاتی داشته ایم.
وی تصریح کرد: قرار شده مسکن محرومان و واحدهای ذیل طرح اقدام ملی مسکن در مجموعه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی گنجانده شود.
نیکزاد درباره تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی اظهار داشت: تسهیلات مسکن روستایی ۱۰۰ میلیون تومان است که با نرخ سود ۴ درصد و قرض الحسنه با ضمانت سفته زنجیره ای به روستاییان پرداخت می شود همینطور پیشنهاد داده ایم برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر هم ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت گردد که در صورت موافقت، اجرای آن در دستور کار قرار می گیرد.


منبع:

1400/06/18
10:07:32
5.0 / 5
454
تگهای خبر: ارز , حادثه , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما