وزیر تعاون انتظارات تعاونی ها را محقق می کند؟

وزیر تعاون انتظارات تعاونی ها را محقق می کند؟

یک کارشناس بخش تعاون ابراز امیدواری کرد حضور عبدالملکی بعنوان وزیری که با رویکرد تعاون محوری به میدان آمده، خیلی از برنامه های پیشبینی شده برای توسعه و جهش بخش تعاون را محقق کند.رضا محمودی درخش در گفتگو با ایسنا با تبریک هفته تعاون به تعاونگران کشور به سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون که قرار بود تا آخر برنامه ششم توسعه محقق شود اشاره نمود و اظهار داشت: وزارت تعاون از سال ۱۳۷۰ و زمان تاسیس تابحال به سهم ۲۵ درصد نرسیده است. با اینکه باید مطابق برنامه توسعه به این سهم دست پیدا می کرد ولی عدم اجرای قوانین و برخی سیاستها مانع تحقق این سهم شد.
وی ادامه داد: در زمان وزیر تعاون وقت حداقل کاری که دولت قبل انجام داد این بود که در بحث خصوصی سازی بدهی که به بخش تعاون داشت را پذیرفت. حضور آقای کبیری در معاونت تعاون وزارت خانه طی همین مدت اندک در زمینه زیرساختها به بخش تعاون بسیار کمک کرد و امروز سامانه یکپارچه نظارت بر تعاونی ها را شاهد می باشیم که اتفاق بزرگی در بخش تعاون به حساب می آید.

محمودی درخش اضافه کرد: تاکید من این است که به جای اجرای طرح های مجدد و ایجاد سامانه های جدید نظارتی، این طرح ها را ادامه بدهیم و اگر احتیاج به بازبینی یا تغییر دارد آنرا اصلاح نماییم. اگر طرحی در وزارت خانه تا ۷۰ درصد جلو رفته کنار نگذاریم بلکه به نتیجه برسانیم و با رفع موانع موجود حمایت نماییم.

این کارشناس حوزه تعاون اظهار داشت: جامعه تعاون کشور امیدوار است با حضور وزیری که رویکرد تعاون محوری دارد و با این روحیه به میدان آمده، برنامه های پیشبینی شده برای توسعه و جهش بخش تعاون و افزایش سهم تعاونی ها در اقتصاد با سرعت بیشتری دنبال شود.

منبع:

1400/06/14
10:02:24
5.0 / 5
261
تگهای خبر: توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما