در کدام مناطق تهران خانه ارزان شد؟

در کدام مناطق تهران خانه ارزان شد؟

به گزارش هم پیما تازه ترین آمار بانک مرکزی حکایت از رسیدن قیمت مسکن در تهران به مرز ۳۱ میلیون تومان طی مردادماه سال جاری دارد و بررسی ها نشان داده است که در این ماه فقط در چهار منطقه تهران قیمت خانه در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برپایه آخرین آمارها متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی مرداد ماه به ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۳.۱ و ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است.
همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه ۵.۵ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۸.۴ درصد افزایش داشته است.
در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان داده است که بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۴ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است.

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟
همچنین، در پنجمین ماه سال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۲۵۹ و ۱۳۳ فقره خانه معامله شده است.
از طرفی، متوسط قیمت هر متر خانه در مناطق ۲، ۳، ۴ و ۵ تهران به ترتیب معادل ۴۷ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۸۰۰ تومان، ۶۱ میلیون و ۲۲ هزار تومان، ۳۳ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۹۰۰ تومان و ۳۷ میلیون و ۹۷۰۰ تومان است.
تعداد معاملات انجام شده در هر یک از مناطق بالا هم به ترتیب معادل ۴۸۶، ۱۸۹، ۴۳۹ و ۸۸۸ فقره است.
همچنین، در مناطق ۶، ۷، ۸ و ۹ تهران هم هر متر خانه به ترتیب معادل ۴۴ میلیون و ۸۸۶ هزار تومان، ۳۰ میلیون و ۶۰۶ هزار تومان، ۲۸ میلیون و ۷۲ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۱ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می شود که در هر یک از این مناطق طی چهارمین ماه سال به میزان ۲۱۸، ۲۶۴، ۲۸۵ و ۱۳۶ فقره خانه معامله شده است.
علاوه براین، هر متر خانه در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ شهر تهران به قیمت ۱۹ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان، ۲۰ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۸۰۰ تومان، ۱۸ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان و ۲۸ میلیون و یک هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شده که در هر یک از آنها به تعداد ۵۹۲، ۲۲۶، ۱۲۹، و ۱۶۶ فقره خانه معامله شده است.
طبق اعلام بانک مرکزی، در مردادماه سالجاری متوسط قیمت هر متر مسکن در مناطق ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ تهران به ترتیب معادل ۲۲ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۰۰ تومان، ۱۷ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۰۰ تومان، ۱۶ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۷۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که در این زمان در هر یک از این مناطق ۳۰۸، ۲۷۲، ۱۰۴ و ۱۲۳ فقره خانه معامله شده است.
از طرفی، طی پنجمین ماه سالجاری در مناطق ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ تهران قیمت هر متر خانه به ترتیب به ۱۷ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان، ۱۷ میلیون و ۲۸۰۰ تومان، ۲۳ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان، ۲۸ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که در هر یک از این مناطق هم ۴۱، ۵۱، ۱۳۵ و ۵۵ فقره مسکن معامله شده است.

خانه در کدام مناطق تهران ارزان شد؟

بنابراین، در پنجمین ماه سالجاری بیشترین و کمترین متوسط قیمت هر متر خانه متعلق به مناطق ۱و ۱۸ بوده است که مناطق ۵ و ۱۹ هم به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد معاملات در این ماه را داشته اند.

البته بررسی تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در مردادماه نسبت به تیر سالجاری مبین این است که معادل ۱۸ منطقه از تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر رو به رو شده اند که در این بین، به ترتیب مناطق ۱، ۳ و ۴ بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.
علاوه براین، مسکن در مردادماه سالجاری تنها در مناطق ۵، ۶، ۱۶ و ۱۰ تهران نسبت به تیرماه کاهش قیمت داشته است.
از طرفی، تعداد معاملات مسکن در تیر ماه سالجاری نسبت به خرداد ماه در ۱۳ منطقه از تهران افزوده شده است و مناطقی که با کاهش معامله مسکن در این ماه رو به رو شده اند، شامل ۱، ۲، ۳، ۷، ۱۱، ۱۲، ۱۹، ۲۰ و ۲۲ می شود.


1400/06/09
10:12:49
5.0 / 5
376
تگهای خبر: ارز , بانك , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما