جوانان امروز مهندسان سبز فردا

جوانان امروز مهندسان سبز فردا

به گزارش هم پیما خراسان رضوی بر مبنای برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، کشاورزی، معماری، علوم و آموزش، بعضی از بخش هایی هستند که به مهارت های سبز جدیدی نیاز خواهند داشت و طبق برنامه بازسازی جوانان در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد داووس سوئیس در سال ۲۰۲۱، حدودا نیمی از جوانان احساس می کنند که مهارت های مناسبی ندارند که در پنج تا ۱۰ سال آینده بتوانند شغلی با ارزش را برای آنان رقم بزند.


به نقل از ویفروم، کارفرمایان در گزارش مشاغل آینده در مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۰ تخمین می زنند که از هر ۱۰ کارگر چهار نفر احتیاج به مهارت مجدد خواهند داشت و تصمیم گیری های هوشمندانه امروز می تواند جوانان جهان را برای موفقیت در مشاغل سبز فردا آماده کند اما شکل گیری این تصمیمات می تواند مشکل باشد چونکه خیلی از مشاغل آینده هنوز عرضه نشده اند.
برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد با کمک پایگاه داده GEO -۶ (راهنمای دیجیتالی در انتخاب شغل پایدار و مهارت های مورد نیاز برای پیشرفت در صنایع سبز) برای جوانان وارد عمل شده است و مهارت های اصلی که در ایجاد یک حرفه موفق در آینده کمک خواهد نمود را معرفی کرده است.
مهارت های علمی
اقتصاد سبز آینده به شدت متکی به کارکنان با سابقه علمی قوی خواهد بود. نقش های کلیدی شامل دانشمندان محیط زیست، زیست شناسان، آب شناسان و بیوشیمیست هاست. افرادی که در این مشاغل فعالیت می نمایند، منابع طبیعی ازجمله زمین و منابع پرارزش آب را تحت نظارت، مدیریت و حفاظت قرار می دهند.
مهارت های معماری و برنامه ریزی
ساختمان ها با صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی و منابع کمتری برای ساخت و راه اندازی عرضه خواهند شد. معماران و برنامه ریزان این ساختمان ها را مطابق با مقررات زیست محیطی و تقاضای افراد برای فضاهای سبز طراحی خواهند کرد.
مهندسی سبز و مهارت های فنی
جوانان امروز مهندسان سبز فردا خواهند بود و به طراحی و نگهداری صفحات خورشیدی، توربین های بادی، خودرو های کم آلاینده و دیگر فناوری های اقتصاد سبز کمک خواهند کرد.
مهارت های کشاورزی
با پایدارترشدن کشاورزی و عرضه غذا، تعداد زیادی مشاغل سبز در زمینه هایی مانند کشاورزی ارگانیک، کشاورزی شهری و کشاورزی دقیق وجود خواهد داشت و شامل استفاده از داده ها برای اندازه گیری و بهبود کارایی کشاورزی است.


مهارت های عدالت زیست محیطی
کارکنان این حوزه در ارتباط با حقوق بشر و حقوق محیط زیست فعالیت خواهند کرد. آنان آگاهی حقوقی، اجتماعی و تاریخی خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که بشریت اشتباهات گذشته را تکرار نمی کند که منجر به بی عدالتی نژادی و اجتماعی شود و سلامت محیطی و اجتماعی را ضعیف کند.
مهارت های سیستم ها
اقتصاد سبز به کارکنانی نیاز دارد که بتوانند طیف وسیعی از سیستم ها را طراحی، راه اندازی و نظارت کنند. آنان باید سیستم ها را در مقابل شاخصهای عملکرد ارزیابی کرده و راهی برای بهینه سازی و بهبود عملکرد سیستم پیدا کنند و برای ایجاد پایداری در پروژه های زیربنایی بلندمدت به مهارت هایی در اقتصاد کلان نیاز دارند.
مشاغل اقتصاد سبز
میلیونها شغل جدید در اقتصاد سبز ایجاد خواهد شد اما ایجاد مشاغل جدید تنها بخشی از معادله هستند و نیروی کار ماهر مناسب بسیار مهم می باشد. در این گزارش سفارش هایی برای جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال عرضه شده است که شامل انبوهی از مهارت های آنلاین است که نیازهای مهارت های آینده شهرها را با ابتکارات افزایش مهارت ها یا مهارت های مجدد تأمین خواهد نمود.
منبع:

1400/06/07
13:19:05
5.0 / 5
533
تگهای خبر: آموزش , ارز , جت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما