مهر خبر می دهد؛

بازگشت ترافیک پروازی به فرودگاه مهرآباد

بازگشت ترافیک پروازی به فرودگاه مهرآباد

به گزارش هم پیما لغو دستوالعمل محدودسازی ترددهای هوایی به یک سوم پروازها در ایام عادی سال باعث شد امروز بیشتر از ۳۲۰ پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه مهرآباد صورت گیرد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور تصویب کرد که از آغاز روز دوشنبه ۲۵ مرداد ماه تا آخر روز شنبه ۳۰ مرداد، ۶ روز تعطیلات برای همه مشاغل، اصناف، بانک ها و… جهت قطع کردن زنجیره شیوع کرونا خصوصاً سویه جهش یافته اخیر آن اعمال شود.
در پی این مصوبه، قرارگاه ملی مبارزه با کرونا هم توقف تردد جاده ای میان شهرهای قرمز و نارنجی با خودروی شخصی و همینطور حذف دوسوم از ترددهای جاده ای با خودرو های عمومی (اتوبوس) و هم سفرهای هوایی و ریلی را به دستگاههای اجرایی مربوطه (وزارت راه و شهرسازی) و همینطور شرکتهای حمل و نقلی ابلاغ نمود.
همین مبحث سبب شد تا پروازهای فرودگاه مهرآباد به کمتر از ۷۰ پرواز و فرودگاه مشهد به ۳۰ تا ۴۰ پرواز (اعم از ورودی و خروجی) در روز و طی ۶ روز تعطیلی اخیر کرونایی کاهش پیدا کند.
محمد امیرانی، عضو هیأت مدیریه شرکت فروگاه ها و ناوبری هوایی ایران هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر، از تداوم این طرح تا آخر روز پنج شنبه ۴ شهریور اطلاع داده بود.
با این حال سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم از لغو این دستورالعمل و آغاز مجدد پروازهای عادی در فرودگاه های کشور از روز یکشنبه ۳۱ مرداد اطلاع داد.
این در حالی است که بر مبنای اعلام مرکز مدیریت راه های کشور، ممنوعیت تردد جاده ای با خودروی شخصی میان شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی همچنان به قوت خود باقی است.
لغو این دستورالعمل سبب شده تا امروز فرودگاه مهرآباد یکی از پرترافیک ترین روزهای کاری را به خود ببیند. طی ۲۴ ساعت امروز ۳ شهریور از ساعت ۰۰: ۰۵ دقیقه صبح تا ۲۳: ۴۵ دقیقه امشب، ۱۶۰ پرواز ورودی به مهرآباد و از ساعت ۴: ۴۵ دقیقه بامداد امروز تا ۲۳: ۴۵ دقیقه امشب، ۱۶۶ پرواز خروجی از این فرودگاه انجام شده یا خواهد شد.
فرودگاه های مشهد و کیش همچنان به دستورالعمل محدود کردن پروازها به یک سوم روزهای عادی پایبند هستند و امروز تنها ۲۹ پرواز ورودی و ۳۰ پرواز خروجی داخلی در فروگاه مشهد انجام می شود؛ فرودگاه کیش هم ۱۱ پرواز ورودی و ۱۰ پرواز خروجی دارد.


1400/06/04
13:00:25
5.0 / 5
381
تگهای خبر: ارز , بانك , پرواز , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما