سخنگوی انجمن تایر :

گرانی تایر هنوز اعمال نشده است

گرانی تایر هنوز اعمال نشده است

به گزارش هم پیما سخنگوی انجمن تایر با اشاره به اینکه افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر هنوز اعمال نشده است، اظهار داشت: وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می یابد، افزایش قیمت تمام شده اجتناب ناپذیر است.مصطفی تنها در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر، عنوان کرد: افزایش قیمت تایر مصوب شد اما هنوز اعمال نشده است چونکه امیدواریم که فرجی شود تا قیمت را افزایش ندهیم. به علت نگرانی از کاهش تقاضا افزایش قیمت را دائم عقب می اندازیم تا شاید چاره ای پیدا شود.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر اضافه کرد: متأسفانه قیمت مواد اولیه با افزایش قیمت زیادی روبرو شده است؛ بعنوان نمونه قیمت روغن که یکی از مواد اولیه اصلی تولید تایر است به شدت رشد کرده است. نرخ ارز هم که از اول سال تابحال نوسان زیادی داشته است. وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می یابد قیمت تمام شده هم با افزایش مواجه می شود.
وی افزود: تورم بالای ۴۰ درصد است یعنی همه چیز در کشور به سمت گرانی می روند که این مورد مواد اولیه را هم شامل می شود. چاره ای جز افزایش قیمت نداریم.
تنها اظهار داشت: هم اکنون برخی از واحدهای تولیدی با زیان کار می کنند. ما که نمی توانیم روی محصولات تولیدی خود سوبسید دهیم. برای جبران زیان یا باید تولید را کم کرد یا قیمت را گران کرد.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر به وضعیت صادرات هم اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۹۷ به این سو مجوز صادرات نداشتیم اخیراً در بعضی از کالاها مجوز را گرفته ایم. اگر صادرات صورت گیرد زیان ها جبران خواهد شد.
وی عنوان کرد: منتهی به دست آوردن بازارهای صادراتی و بازارسازی خارجی دشوار می باشد. ما بازارهای خوبی داشتیم ولی پس از ممنوعیت صادرات، بازارهای خویش را از دست دادیم.
تنها اظهار داشت: برای صادرات مجدد باید بازارسازی نماییم و مازاد تولید را به کشورهای خارجی بفروشیم. طی ۴ ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد تولید ۴ درصدی داشتیم که مازاد نیاز داخل است.


منبع:

1400/06/02
22:09:01
5.0 / 5
297
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما