وزیر پیشنهادی کار در جلسه دفاع از خود چه گفت؟

وزیر پیشنهادی کار در جلسه دفاع از خود چه گفت؟

هم پیما: گزینه پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی این اطمینان را داد که در صورت کسب رأی اعتماد از مجلس، خواسته های مهم جامعه کارگری، کارفرمایی و تعاونگران را عملیاتی کند. او اظهار داشت که پای ریشه کنی فساد در مجموعه های شستا ایستاده چون متعلق به بیت المال است و انتصابات در آنرا برمبنای نظام شایسته گزینی دنبال خواهدنمود.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، وزیر پیشنهادی تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان بررسی صلاحیت خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی از حذف قوانین زائد آگاهی داد و درباب پیگیری سه جانبه گرایی میان کارگر، کارفرما و دولت اظهار نمود: در جلسات مختلفی که با کانون ها و اتحادیه های کارگری و کارفرمایی داشتیم همگی به اصلاح قانون تعیین حقوق و دستمزد معتقد هستند، ما نیز این اصلاح را انجام خواهیم داد.

وی به یارانه بیمه کارفرمایان اشاره نمود و با بیان این مطلب که خیلی از کارفرمایان معتقدند اگر هزینه بیمه کارگری کمتر شود بهتر می توانند فعالیت کنند، از تدوین و تهیه برنامه یارانه بیمه کارگران مختص کارفرمایان آگاهی داد.

عبدالملکی سهم مشاغل خانگی در ایران را ۳.۵ درصد دانست و اعلام نمود که الگوی کار از منزل بجای کار در منزل را که قبل از این بطور آزمایشی راه اندازی و به ایجاد ۵۰ هزار شغل در کشور منجر شده دنبال خواهدنمود.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانیان بعنوان بانک غنی اطلاعات و یکی از برنامه های خود آگاهی داد که با هدف جمع آوری اطلاعات جوانان و متخصصان سبب دسترسی بهتر جویندگان کار و متقاضیان به انتخاب مشاغل و اهرمی برای یافتن نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان خواهد شد.

وی اجرای قانون جامع آموزش فنی و حرفه ای که در سال ۱۳۸۶ از تصویب مجلس گذشت اما به اجرا در نیامد را از دیگر اولویتهای مهم خود بعد از راهیابی به وزارت کار عنوان نمود تا از این طریق نیمی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای به مراکز کارآفرینی تبدیل شوند.

گزینه پیشنهادی رئیسی برای تصدی کار و رفاه اجتماعی، در زمینه تامین اجتماعی و صندوق های تابعه آن از شفاف سازی دخل و خرج های سازمان تامین اجتماعی بعنوان یکی از رویکرد های خود در وزارت کار نام برد و اعلام نمود که به نگرانی ها در صندوق ها و هلدینگ های زیرمجموعه این وزارتخانه بزرگ که مدعی اند به حیاط خلوت جریانی خاص تبدیل گشته اختتام خواهد داد.

عبدالملکی همین طور اظهار داشت که پای ریشه کنی فساد در مجموعه های شستا ایستاده چون متعلق به بیت المال است و اصرار کرد که در نخستین گام فسادزدایی از مجموعه های تحت پوشش را پیگیری و با حفظ مدیران سالم و کارآمد، مدیران جهادی و توانمند را شناسایی و جایگزین مدیران رانتی خواهدنمود.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، اجرای سند برزمین مانده توسعه بخش تعاون و افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون از دیگر اولویتهایی بود که وی در امتداد تقویت بخش مردمی تعاون و بعنوان خواسته مهم تعاونگران در صورت راهیابی به وزارتخانه متبوع خود در دستور کار قرار خواهد داد.

منبع:

1400/06/02
09:31:58
5.0 / 5
281
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما