بررسی وضعیت فرونشست و گسل های استان تهران در کمیسیون عمران

بررسی وضعیت فرونشست و گسل های استان تهران در کمیسیون عمران

هم پیما: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بحث و بررسی پیرامون وضعیت فرونشست و گسل های استان تهران و اقدامات انجام شده از طرف دستگاه های مربوطه در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون مسئله فرونشست و گسل های استان تهران و اقدامات دستگاه های متولی با حضور مسئولان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت بحران استان تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایشان سپس اظهار نمود: باتوجه به گزارش ارائه شده از طرف مسئولان به سبب راه اندازی ساختمان های بلند مرتبه در محدوده گسل و یا مناطق در معرض فرونشست نگرانی های جدی هنگام بروز زلزله وجود دارد. از طرفی اقدامات متولیان به هیچ عنوان در حد انتظار نبوده و اعضای کمیسیون عمران نیز از توضیحات مسئولان قانع نشدند. اقدامات دنبال شده برای کاهش ریسک فرونشست و خطرات وقوع زلزله برای ساختمان های محدوده گسل در حد نظریه و کار علمی بوده و تنها چند حسگر هشدار سریع در بعضی منطقه های تهران نصب شده که به هیچ عنوان کافی نیست.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: در نهایت قرار بر این شد تا کمیته ای بمنظور بررسی اقدامات دستگاه های متولی جهت کاهش خطرات بروز زلزله و فرونشست در استان تهران تشکیل شده و ضمن ارزیابی عملکرد دستگاهها، گزارش کاملی تهیه نماید تا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شود. بدیهی است در صورت وجود قصور و کوتاهی از طرف متولیان، دستگاه های خاطی به قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
ایشان سپس اشاره کرد: در جلسه امروز کمیسیون پیشنهاد مسکوت ماندن طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی از طرف دولت مورد بررسی قرار گرفت. متاسفانه نابسامانی های حوزه مسکن در سالهای اخیر و افزایش سرسام آور قیمت خانه و همین طور رهن و اجاره بها مردم را با مشکلات زیادی رو برو کرده است. باتوجه به بحرانی بودن حوزه مسکن، کمیسیون عمران مجلس بر نظر خود درباب بررسی طرح تفکیک وزارت خانه راه و شهرسازی اصرار داشته چونکه معتقد می باشد برون رفت از این وضعیت و ساماندهی این بازار پر تلاطم بدون وجود وزارتخانه مستقل مسکن امکان پذیر نیست.
منبع:

1400/05/21
11:59:25
5.0 / 5
347
تگهای خبر: ارز , بازار , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما