آخرین وضعیت بازار مسکن در اطراف تهران بعلاوه قیمت

آخرین وضعیت بازار مسکن در اطراف تهران بعلاوه قیمت

به گزارش هم پیما هم اکنون میتوان با حداقل نقدینگی حدود ۲۰۰ میلیون تومان در اطراف تهران خانه دار شد؛ در عین حال سرریز تقاضای مصرفی که توان خرید و اجاره را در پایتخت از دست داده به سمت اطراف به تحرک بازار مسکن در شهرهایی مثل پردیس، پرند، هشتگرد و پاکدشت منجر گردیده است. دفاتر املاک در حاشیه تهران می گویند معاملات نسبت به بهار مقداری افزایش پیدا کرده اما قیمتها ثابت مانده است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، مشاهدات میدانی از آن حکایت می کند که رشد قیمت مسکن و اجاره بها در تهران منجر به افزایش تقاضا برای اجاره و حتی خرید در شهرهای اطراف تهران و کرج همچون پردیس، پرند، هشتگرد و پاکدشت شده است. دفاتر املاک در شهرهای یاد شده می گویند بخشی از تقاضای مصرفی از قبل هم در بازار حضور داشت اما بخش دیگر که منتظر تغییر دولت بود درحال ورود تدریجی به بازار است. البته با آسودگی خاطر مبادرت به خرید واحدهایی می کنند که از تخفیف بیشتری برخوردار می باشند.
به نظر می آید پیش از ورود سرمایه گذاران، متقاضیان مصرفی با این برداشت که امکان دارد در شش ماهه دوم با رونق بازار مواجه شویم درحال نهایی کردن خرید خود هستند. عمده معاملات هم از نوع تبدیل به احسن انجام می شود. با عنایت به آنکه به صورت میانگین در دهه ای اخیر حدود ۷۷ درصد بازار مسکن ایران در اختیار سوداگران قرار داشته، الان این بازار با کمتر از یک سوم ظرفیت خود فعال شده و در صورتیکه شاهد هجوم سرمایه ها به این حوزه نباشیم انتظار جهش قیمتها بعید به نظر می آید.کف قیمت خانه در پاکدشت ۲۰۰ میلیون تومان
با یکی از مشاوران املاک شهر پاکدشت تماس گرفتیم که اظهار داشت: قیمت مسکن در پاکدشت بر مبنای منطقه و کیفیت بنا متغیر است اما میتوان با نقدینگی ۲۲۰ تا ۲۴۰ میلیون تومان و حتی کمتر یک آپارتمان کوچک در این شهر خریداری کرد. البته این کف قیمتها است و نرخ واحدهای بزرگ متراژ به بالای یک میلیارد تومان هم می رسد.
آقای داوودی اضافه کرد: در ایام اخیر مقدار اندکی معاملات افزوده شده است که از سوی خریداران واقعی انجام می شود. حدود دو سال است که با عنایت به نزدیکی پاکدشت به مراکز صنعتی و توسعه این واحدها در سال های اخیر تقاضا برای خرید مسکن در شهر ما مقداری افزوده شده است. رشد قیمت دلار هم به گرانی مسکن منجر گردید. سال ۹۹ قیمت خانه پاکدشت در مقایسه با سال ۹۸ حدودا دو برابر شد اما از اواخر سال قبل قیمتها ثابت مانده و در مواقعی کاهش هم داشتیم.
به نقل از ایشان، به علت افزایش قیمت سیمان و میلگرد، سازندگان تمایلی برای پیش فروش ندارند و بساز و بفروش هایی که با دفتر ما در ارتباط هستند می گویند صبر می کنند تا شش ماه دیگر که وضعیت بازار روشن شود واحدها را به فروش برسانند.

تحرک نسبی بازار مسکن در هشتگرد
همینطور آقای کیانی از مشاوران املاک شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه بعد از انتخابات شاهد ایجاد تحرک نسبی در بازار مسکن در شهرهای اطراف کرج هستیم اظهار داشت: به علت پایین بودن نرخ اجاره در شهر جدید هشتگرد خیلی از مستاجران از تهران و کرج به این شهر آمده اند. بنابراین فایل اجاره در دفاتر کم شده است. اما با قیمتهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان می شود در هشتگرد آپارتمان خریداری کرد. خیلی از خریداران منتظر تغییر دولت بودند که به نظرم در هفته های آینده معاملات افزوده می شود.
از شهر جدید پرند هم سراغی گرفتیم که یکی از واسطه های ملکی، افزایش نسبی تقاضا برای خرید و اجاره در پرند طی روزهای اخیر را تایید نمود. آقای مزینانی اظهار داشت: هم اکنون با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان میتوان در پرند آپارتمان فول امکانات خریداری کرد. معاملات هنوز راکد است اما شاهد افزایش خریدهای مصرفی نسبت به اردیبهشت و خرداد هستیم. جمعیت پرند در حال افزایش می باشد و با این که سرانه های خدماتی نسبتا خوبی در مقایسه با پردیس دارد قیمت آپارتمان در اینجا حدود نصف قیمت خانه در پردیس است.
«پردیس در رکود به سر می برد و قیمتها نسبت به اواخر سال گذشته پایین آمده است». این مورد را یکی از مشاوران املاک پردیس بیان کرد و اظهار داشت: از سال قبل بسیاری مستاجران از تهران به پردیس آمده اند. با این وجود بازار خرید و فروش راکد بود و قیمتها تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد. انتظار داریم با آمدن دولت جدید مقداری خریدهای مصرفی افزایش پیدا کند.
منبع:

1400/05/17
16:11:23
5.0 / 5
380
تگهای خبر: بازار , توسعه , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما